Mustafa Ekmekcioğlu

Mustafa Ekmekcioğlu

Sonuç Sürpriz oldu

7 Haziran seçimlerinden herkesin beklentisi AK Parti’nin rekor kırarak seçimi tamamlaması ve iktidarını sürdürmesi idi.  

Ortak görüş ise istikrarın ve kalkınmanın devam etmesi, tarihinde ilk defa Başbakan çıkarmış Konya’nın da bu şansını devam ettirmesi yönündeydi. Bunun içinde Ahmet Davutoğlu desteklenecek ve tarihinde ilk defa bu şansı yakalamış Konya’da istikrar ve kalkınmadan payını alacaktı. 

7 Haziran sabahı her şey güzel başlamıştı. Sosyal paylaşım sitelerinde paylaşılan fotoğraflar ‘istikrar geliyor, kalkınma devam edecek’ mesajını veriyordu. Bu seçim yasaklarının kalkması ve sonuçların açıklanmaya başlamasına kadar devam etti. 

İşte ne olduysa kesin sonuçların açıklanmasıyla oldu. Konya evladına sahip çıkamadı. Tarihinde ilk defa Başbakan çıkarıyorsun, asırda bir gelen belki de gelmeyecek bir şans ve bizler bu şansı elimizin tersiyle ittik. 

Konya olarak bize altın tepside bir şans veriyorlar, bizler elimizin tersiyle değil o altın tepsiyle teklemeye itiyoruz. Bunun anlamı budur. Konya’da AK Parti 11 olan Milletvekili sayısını korurken, CHP 1 MHP’de 2 olan Milletvekili sayılarını korumuş oldular. 

Sayılar aynı kaldı kalmasına ama bu seferde vekiller değişti. AK Parti’de 11 vekilin 9’u değişirken, CHP’de Hüsnü Bozkurt, MHP’de ise Sait Gönen bu dönem Meclise yeni giren vekiller oldular. 

İlk defa bizleri Mecliste temsil edecek olan Hüsnü Bozkurt ile uzun yıllar sonra tekrar Meclise girecek olan Sait Gönen Hoca’ya da başarılar bu zorlu ve meşakkatli yolda başarılar diliyoruz. 

Ak Kadrolarda görev yapacak olan 11 vekilimizin ise işlerinin zor olduğunu biliyoruz. Amaç Konya’ya hizmet ise yapılacak şey bellidir. ‘Hep Destek Tam destek’ Konya için…

(Yazım yayına hazırlandığı sırada alınan sonuçlara göre yazılmıştır.)

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.