Mustafa Ekmekcioğlu

Mustafa Ekmekcioğlu

Siyasette mütevazi olmak

Ak Parti Genel Başkanlığına seçildiği günden bu yana bir gün bile aynı yerde kalmayan ve sürekli hareket halinde olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, belki de partinin en çok çalışan ismi olarak herkesin dikkatini çekmektedir.

 

TBMM’nin ve milletvekillerinin tatilde olduğu bu sıcak günlerde yurdu adım adım dolaşan Erdoğan, yaptığı toplantılarda özellikle 2019 yılına ve  2019  yılı içerisinde yapılacak olan seçimlere dikkat çekiyor.

 

Son olarak baba ocağı Rize’de katıldığı İl Danışma Kurulu toplantısında önemli konulara değinen ve "Defolu kişilerle mücadeleyi yürütemeyiz" diyen Erdoğan, "Şu bakanın, bu milletvekilinin, filanca yapının, falanca grubun değil. Davanın adamı olması şart" diye konuştu.

 

Ak Parti’nin içinde bulunduğu kongre takvimi hiç şüphe yok ki, büyük değişikliklerin ilk sinyalini verecektir. Son yapılan Cumhurbaşkanlığı referandumunda halkın yüzde 51 desteğini alan Ak Parti, 2019 yılı içerisinde yapılacak olan seçimler de de bu sonucun üzerine çıkmaya çalışacaktır.

 

2019 yılına Ak Parti’yi taşıyacak kadrolara büyük görevler düşecektir. Mart 2019 yılında mahalli idareler, kasım 2019 tarihinde yapılacak olan parlemento ve başkanlık seçimleri için şimdiden teşkilatları yeniden organize etmeye çalışan Erdoğan, teşkilatlarda kapsamlı bir değişim yapmak için çalışıyor.

 

Erdoğan Genel Başkanlığı devir aldığından bu yana her zaman dile getirdiği  teşkilatlarda yaşanan “metal yorgunluğu” ifadesini kongre takviminde hayata geçirecek ve Milletimizin  beklentilerini karşılayabilecek donanıma sahip  yeni ve yıpranmamış isimlerle yoluna  devam edecek.

 

Her yaptığı konuşmalarda yatırımların ve devasa projelerin önemine değinen Cumhurbaşkanı asıl önemli olan şeyin vatandaşın gönlünü kazanmak ve kalbine girmek olduğunu ifade ediyor. Mütevazi ve tevazu sahibi olmanın önemini açıkca dile getiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “Gerek bakanlarımız, belediye başkanlarımız, belediye meclis üyelerimiz, yanından havasından geçilmiyorsa yandık. Ben bakanım, yanından geçilmiyorsa yandık. Ya mütevazi ol, mütevazi.” Diyerek halkın içine karışmanın altını kalın çizgilerle çiziyor.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.