Mustafa Ekmekcioğlu

Mustafa Ekmekcioğlu

Parçalanmayacağız

Bundan tam 96 yıl önce Fransızlar tarafından işgal edilmiş olan Gaziantep, o zamanda bile bu kadar eziyet çekmemişti. Bir akşam vakti çocukları kullanacak kadar adileşen terör örgütleri tarafından Gaziantep’te bomba patlatıldı.

 

Mutlu bir aile birlikteliğinin temellerinin atıldığı bir düğüne giden Gaziantepliler, çocuklar neşe içerisinde ortalıkta dolaşırken, hain bakışlı ve sinsi bir çocuk tarafından patlatılan bomba ile mutluluk büyük bir acıya dönüştü.

 

 

96 yıl önce Gaziantep’i ele geçiremeyen ve Gaziantepliler tarafından kahramanca püskürtülen haçlı birlikleri, bu sefer bir çocuğu kullanarak emellerine ulaşmaya çalıştılar. Korkunç bir patlamanın ardından yükselen çığlıklar ve acı bir tablo, tam 54 can solarken  ve yüzlerce mazlum kişide yaralandı.

 

Çoğunluğu kadın ve çocuklardan oluşan kalabalık bir anda kan ve barut kokusuyla sarsılırken, yüreklere ölüm ateşi düştü. İnsanlıktan nasibini almamış hainler kadın çocuk demeden zalimliklerine devam ettiler ve masum, silahsız ve savunmasız kişileri şehit ettiler.

 

 

Terör kalleş yüzünü bir kere daha Gaziantep’te gösterdi. Masum insanları ve çocukları hedef alacak kadar alçaklaştı. Ölüm makinesine dönüştürülen bir çocuk tarafından onlarca çocuğu gözlerini kırpmadan ölüme yolladılar. Terör ne kadar kahpe ve şerefsiz olduğunu dünyaya bir kere daha göstermiş oldu.

 

 

Bizi bölmek ve parçalamak isteyenlere inat daha da birlik içinde olacağız. Hain ve kalleş terörün istediği parçalanmayı yaşamayacağız. Elele, gönül gönüle, birlik içerisinde bununda altından kalkacağız. Acımızı içimize gömecek hainlere karşı duvar gibi ayakta ve sağlam kalacağız.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.