Mustafa Ekmekcioğlu

Mustafa Ekmekcioğlu

Oklar AK Parti’ye yöneliyor

1 Kasım seçimleri için siyasi partilerin çalışmaları artarak devam ediyor. Neredeyse bütün partiler yüz yüze çalışmalara önem veriyor ve daha çok sosyal medyayı kullanmayı tercih ediyorlar.

Ancak sadece benim değil birçok kişinin dikkatini çeken bir konu, bütün siyasi partilerin AK Parti’yi yerden yere vurmaya çalışmaları. Başbakan Ahmet Davutoğlu dışındaki diğer partilerin tümü neredeyse cümlelerine AK Parti ile başlayıp AK Parti ile bitirdikleri görülüyor.

Her parti AK Parti’nin eleştirisine büyük önem veriyor. 1 Kasım seçimleri neredeyse AK Parti ve diğer partiler gibi geçeceğe benziyor.  AK Parti kendi söylemlerinde bile bu kadar çok AK Parti kelimesini dillendirmiyor  diyebiliriz.

Seçim mitinglerine dikkat edildiği takdirde Başbakan Davutoğlu, akademisyen olmanın da verdiği bir bilgi birikimi ile yapacaklarını, projelerini ve vaatlerini birer birer ve ılımlı bir şekilde sunarken, diğer parti liderleri bazen aşırı derecede AK Parti’ye ve Başbakan’a saldırıya geçiyorlar. Ağza alınmayacak yakıştırmalar yapıyorlar.

Aslında seçim mitinginde partiler yapacaklarını ve projelerini dile getirmelidir. Sağa sola sataşmak yerine ılımlı, insanları tahrik etmeyen, sadece partisinin politikasını sergileyen konuşmalar yapmalıdır. Böyle hırçın saldırılar ve keskin söylemler, o liderlere artı sağlayamayacağı  gibi ılımlı taraftarlarını da karşı tarafa kaptırabilirler. Hâl böyle olunca herkes soruyor: “Bu AK Parti teröristlerden daha mı kötü ki siz sadece bu partiyi eleştirip yerden yere vuruyorsunuz?”

Artık birleştirici, birlik ve beraberliği sağlayıcı söylemler gerekmektedir. Vatandaş zaten terör belasından bıkmış.  Terörü bitirici, ekonomiyi rahatlatıcı, insanların özgürlüklerini geliştirici söylemler gerekmektedir.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.