Mustafa Ekmekcioğlu

Mustafa Ekmekcioğlu

Öğretmenlik kutsaldır

Her yıl 24 Kasım tarihi “Öğretmenler Günü” olarak kutlanmaktadır. Öğretmenlerimize övgüler düzülür,  okullarda törenler düzenlenir ve konuşmalar yapılır.Gün nedeniyle hasta ve emekli öğretmenlerde unutulmayarak ziyaret edilir.

Her “Öğretmenler Günü”nde emekli olan öğretmenler eskiyi anar, “Bizim dönemimizde öğretmene sevgi ve saygı vardı.Şimdi ise bırakın saygıyı sevgiyi, hiç değeri yok” diye iç geçirirler.

Halbuki toplumumuzun geleceği öğretmenlerin elindedir. Çocuklarımıza okuma yazmayı öğreten, onlara doğru ve güzeli anlatan, onları aydınlık geleceğe hazırlayan öğretmenlerdir.Ulu Önder Atatürk “Öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır” sözünü söyleyerek öğretmenlere verdiği değeri ortaya koymuştur.

Şurası hiç unutulmamalıdır ki, iyi bir vatandaş olmak için iyi bir eğitim alınmalıdır.İyi bir eğitim alanlarda her alanda atılımlar yapabilir, ülkesinin kalkınmasında, daha da ileriye gitmesinde gerekli çalışmayı gösterebilir.

Öğretmenlik mesleği özveri ister ve idealist kişilerin yapabileceği bir meslektir.Bu mesleğin daha iyi yerlere gelmesi adına sadece 24 Kasımlarda değil her zaman öğretmenlerin hatırlanması gerekir. Onların özlük hakları ve sosyal statüleri yeni düzenlemeler ister.

Öğretmenin başka işlerle uğraşmaması için mesleği cazip hale getirmek gerekmektedir.

Eğitimin kalitesini artırmak için öncelikle öğretmenlerin haklarını tam anlamıyla teslim etmek gerekmektedir.Bunun içinde ciddi ve kararlı adımlar atılmalıdır.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.