Mustafa Ekmekcioğlu

Mustafa Ekmekcioğlu

Nedir bu Türk bayrağına düşmanlık(!)

İnsanların hassas oldukları konular vardır. Hassas oldukları bu konulara birileri el veya dil uzattığı zaman insanlar büyük tepkiler gösterir. İnanıyorum ki bu topraklarda yaşayan her Türk, Türk bayrağı konusunda büyük bir hassasiyet içindedir.

Türk bayrağına karşı yapılan davranışlar, Türkiye Cumhuriyeti’ne yapılan uygunsuz davranışlar gibi konular milletin hassas konularıdır. Ancak özellikle son yıllarda bazı marka ve logolardan Türk bayrağının çıkartılması konusu abartılarak devam etmektedir.

Önce Kızılay soda şişesindeki  Türk bayrağının  çıkartılması. Ardından Ziraat Bankasındaki TC’nin çıkartılması yetmezmiş gibi şimdide Türkiye Spor Yazarları Derneğinin logosundaki Türk bayrağı çıkartıldı.

TSYD’nin yeni başkanı olan zat, başkan olur olmaz ben yaptım oldu zihniyeti ile deneğin 53 yıllık logosunda bulunan Türk bayrağını çıkartarak yerine bir top resmi koydu. Sonra da bunu büyük bir iş yapıyormuş gibi halkın beğenisine sundu.

Türk spor severlerinden büyük tepki alan yeni logoyu özellikle sosyal medyada “ti” ye alanlar çoğaldı. Spor severlerin hiç biri yeni logoyu beğenmedi. Yıllara yönelik ve çok bilinen TSYD logosu yine kendini bilmezlerin elinde oyuncak oldu.

Yeni başkan ve Türk bayraksız logoya onay verenler için söylenecek çok şeyler var. Ancak ay-yıldızlı bayrağımızı buradan kaldıranlara en azından buradan “kırmızı” kart gösteriyorum. Unutulmamalı ki, maç doksan dakikadır. Bunların ve yeni logolarının da ömrü doksan dakikayı geçmeyecektir. Türk sporseverler eski logoya sahip çıkmalıdır diye düşünüyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.