Mustafa Ekmekcioğlu

Mustafa Ekmekcioğlu

MHP’de sular ısınıyor

1 Kasım seçimlerinin ardından MHP’de başlayan genel başkanlık yarışı nedeniyle sular iyice ısınmaya başladı. 2002 yılındaki seçimden bu yana barajı ancak geçebilen MHP, Konya’daki milletvekili sayısını üçe çıkarmak isterken bir de kalmış ve vekilini AK Parti’ye kaptırmıştı.

MHP’de meydana gelen bu düşüşün sebebini hiç kimse teşkilatlara yıkamaz. Bizzat MHP’nin çalışmalarını yakından takip eden biri olarak, teşkilatların nasıl canla başla çalıştıklarını bilirim. Konya2da hemen her yere gitmeye çalışmış, ellerinden geleni fazlası ile yapmışlardır.

Ancak genel merkez yönetimi istenilen ivmeyi yakalayamamıştır. Özellikle 7 Haziran sonrası Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin takındığı tutum partiye karşı güvensizliğin sebebi olmuştur. MHP kendi seçmenine bile durumu tam anlamıyla anlatamadı gitti.

Gelinen bu noktada artık Devlet Bahçeli’nin genel başkanlığı tartışılır hale geldi. Artık MHP günü kurtarma politikası yerine yere sağlam basan, tutarlı ve dik bir politika izlemek istemektedir. Bahçeli artık muhalefet yorgunu olmuştur.

MHP ve Türk siyasetinde artık yeni sayfalar açılması gerektiği kanısındayım. Bu anlamda MHP’de de bazı isimler ortaya çıkmaktadır. Sinan Oğan, Meral Akşener ve Koray Aydın alternatif isimlerdir.

Son olarak Meral Akşener adaylığını açıklamıştır. MHP içerisinde başlayan bu genel başkanlık yarışı inşallah güzel gelişmelere sebebiyet verir. Ancak benim düşüncem odur ki, Meral Hanım da yine iyidir hoştur, ama MHP gelenekleri delikanlı ruhuna rağmen kadın bir genel başkana sıcak bakmayabilir. Koray Aydın ise yenilik düşüncesi içinde ele alınabilecek bir isim değil bana göre. Kısacası MHP’de değişim şart. Bu değişiklik de bana kalırsa Sinan Bey’le uygun olur kanaatindeyim.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.