Mustafa Ekmekcioğlu

Mustafa Ekmekcioğlu

Lütfen trafik kurallarına uyalım

 

Konya günden güne artan nüfusu ve buna bağlı olarakta artan araç sayısı bakımından özellikle trafik konusunda bazı sıkıntılar yaşamaktadır. Okulların tatil olması ve havaların sıcak olması  ile  cadde ve sokaklarda da çok sayıda  motosiklet ve bisiklet görmekteyiz.

 

Özellikle mesai saatleri başlangıç ve bitiş saatlerinde trafik adeta sıkışıyor, insanlar da bunalıyor. Emniyet Müdürlüğü Trafik Şubesi her ne kadar tedbir alsa da, her kavşakta bir ekip bulundursa da bu karmaşa her gün yaşanıyor.

 

Her aracın başına bir trafik polisi konulamayacağı gerçeğiyle, trafiğe çıkan her kes trafik kaide ve kurallarına uymak zorundadır. Aynı zamanda başka araç sürücülerinin de haklarına saygı duymalıdır.

 

Son günlerde sokak ve caddelerde görmeye başladığımız hatalı solama yapan sürücüler ile modifiye araç sorununa da el atılmalıdır. Trafikte diğer insanların canlarını hiçe sayarcasına araç kullanan modifiye araç sürücüleri, trafiği de kitlemektedir.

 

Artık şehrimizde trafik güvenliğini tehdit edecek seviyeye ulaşan modifiye araç sorununa bir el atılmasının zamanı gelmişti. Daha önce de bu konuda bir takım uygulamalar olmuştu ama bunlar bu sorunu çözmek için yeterli değildi.

 

Trafik kurallarını ihlal eden hiçbir kişiye hoşgörü gösterilmemelidir.Herkes yaptığı hatanın, işlediği suçun cezasını çeksin ki, bir daha bu hatayı tekrarlamasın. Trafiği tehlikeye düşüren kişiler, trafikte başkalarının hakkına ve canına saygısı olmayanlar cezalarını çekmelidir.

Ülkemizde ve Konya’mız da trafik kuralları ihlal edilerek çeşitli kazalara sebebiyet verilmektedir.  Hiç kimse şunu unutmasın trafik kazaları nedeniyle nice hayatlar sönüyor. Telafisi mümkün olmayan acılar, dramlar yaşanıyor. Aileler paramparça oluyor. Çocuklar yetim ve öksüz kalıyor.

Konya Trafik Şube Müdürlüğü kazaların en aza indirilmesi konusunda büyük çalışmalar yapmaktadır. Bu konuda vatandaşlarda traik polislerine yardımcı olmalıdır. Çünkü devlet millet işbirliği ve beraber çalışması ile trafik sıkıntısını en aza indirebiliriz.

Trafik kurallarını ihlal edenler bir düşünsünler. Allah korusun onların da bir yakını böyle davranan bir sürücünün yüzünden hayatından olabilir. Trafik kaide, kural ve işaretleri insan sağlığını korumak için konulmuştur. Bunlara azami uymalıyız. Trafik canavarına daha çok can vermemek için lütfen trafik kurallarına uyalım!

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.