Mustafa Ekmekcioğlu

Mustafa Ekmekcioğlu

Konya’dan bir Muammer Erol geçti

Konya’dan bir Muammer Erol geçti

Elazığ Valisi iken   2 Ağustos 2013 tarih ve 2013/5197 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile Konya Valiliğine atanmış olan Vali Muammer Erol,  1 Haziran 2016 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanan valiler kararnamesi ile merkeze atandı.

 

Konya yapısı, geleneği ve idaresi ile zor beğenen bir şehir olmasına rağmen Vali  Muammer Erol’u bağrına bastı. Her valiye nasip olmayacak bir türden kendisini sevdi. Vali’nin güler yüzü, vatandaşlarla iletişim kurması, istek ve ihtiyaçlar konusunda bitmez tükenmek bilmeyen sabrı ile gönülleri kazandı.

 

Vali Muammer Erol’dan en çok da biz gazeteciler memnunduk. Şimdiye kadar yaptığımız görüşme taleplerini imkanlar ölçüsünde geri çevirmedi. Sorduğumuz her soruya içtenlikle ve samimi cevaplar verdi. Gülen yüzü ile her zaman bizlerin hatırını sordu.

 

Bürokraside attığı sağlam adımlarla Konya’nın sorunlarını çözmek adına gece gündüz çalıştı. Belediyeler ve sivil toplum örgütleriyle beraber yaptığı çalışmalar ile Konya’nın tanıtımına büyük katkılar sağladı. İdaresi altındaki kamu kuruluşları güzel ve başarılı projeler konusunda kendisinden teşvik ve takdir gördü. Bu takdirler sonucu kamuda büyük bir hareketlilik oldu.

 

Vali Muammer Erol, halkın içinde bulunmaktan, halkla konuşmaktan büyük bir zevk alıyordu. Genci yaşlısı Konyalılar gördükleri her yerde Vali Muammer Erol’la sohbet ediyor, sanki bir aile büyükleri  ile konuşur gibi sıkıntılarını iletiyorlardı. Çünkü yapısı ve sağlam karakteri ile insana “insan” gibi davranan bir Vali profili vardı karşılarında.

 

Son kararname ile Ankara’ya alınması hepimizi üzdü. Ancak kendisinin bilgisi, kariyeri, iş bitirmedeki yeteneği ve kalitesi ile daha yüksek ve önemli görevler verilmesini bekliyoruz. Üzgünlüğümüzü bu temenni ile gidermeye çalışıyoruz. Valimiz Sayın Muammer Erol’a başarılar dileriz. Konya ve Konyalı kendisini unutmayacaktır. Konya’dan bir Muammer Erol geçti diye bitirelim yazımızı.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Mustafa Ekmekcioğlu Arşivi
SON YAZILAR