Mustafa Ekmekcioğlu

Mustafa Ekmekcioğlu

Kar gündeme damga vurdu.

Geçtiğimiz gün şehrimize  yağan kar, vatandaş tarafından bereket olarak adlandırılmasına rağmen beraberinde de bazı aksaklıkları ortaya koyması nedeniyle oldukça önemliydi.

Meteorolojinin günler öncesinden yaptığı uyarıyı kulak ardı eden bazı kurumlar adeta sınıfta kalırken başta Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı olmak üzere Selçuklu, Meram ve Karatay Belediyelerimiz yaptıkları olağanüstü çalışmalar ile halkımızın haklı takdirini kazandılar.

Yağan yoğun karın hemen ardından okulların tatil edilmesi haklı bir uygulama idi. Bu konuda Konya Valiliğimizin de hakkını teslim etmek gerekir. Büyükşehir ve merkez ilçe belediyelerimiz çalışmaları ile sınıf atlarken, MEDAŞ gibi özeleşen bazı kurumlar ise yine sınıfta kaldılar.

Gazeteci olarak en çok eleştirdiğimiz kurumların başında olan belediyelerimizin başarılarını da takdir etmek  her şeyden önce bir insanlık görevidir. Yağan yoğun kar nedeniyle ana caddeleri ve kaldırımları insanüstü gayretle temizleyen belediyelerimizin çalışanlarına da bir teşekkür borçluyuz.

24 saat esasına göre çalışan belediyelerimizin ekipleri, insanlarımızın günlük hayatını bozmayacak, alışık oldukları şekilde bir yerden bir yere gitmeleri için olanca güçleri ile çalıştılar. Belediyelerimizin meteorolojik çalışmaları takip ettikleri ve kendilerine buna göre bir çalışma programı yaptıkları da böylece belli olmuş oldu.

Başta Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek olmak üzere Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Meram Belediye Başkanı Fatma Toru ve Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerliye ve onların şahsında tüm belediye çalışanlarına şükranlarımı sunarım.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.