Mustafa Ekmekcioğlu

Mustafa Ekmekcioğlu

Kaldığımız yerden

Bir ay oruç tutan ve orucun bitmesi ile bayram mutluluğunu yaşayan bizler, artık normal hayata dönmeye başladık. Bayram sonrasının ilk iş gününde geçmişi sorgulayıp geleceğe ayar vermek için mesaiye başladık.

Elbette ki ramazan bayramında kimimiz ev ev gezerek bayram ziyaretlerinde bulunduk, kimimiz ise sakin bir yere giderek ramazan ayının yorgunluğunu atmaya çalıştık.İnsanoğlu   aynı  zamanda bayramlara anlamlı ve ilginç bir değer yükler. Onun için bayram, “ana davaya dönüş” vesilesidir. Elbette Ramazan bayramımızda başta ana baba, dost, akraba, hoca ve âlimlerimiz olmak üzere büyüklerimizi ziyaret edeceğiz, hal hatır soracağız ve gönüllerini alacağız. Onların iç âlemlerini canlandıracağız.

Ancak mesaiye başladığımız ilk günden itibaren de günlük siyasi, ekonomik ve sosyal olayları da aynı şekilde karşımızda bulmak gibi bir durumdayız. Hiç şüphesiz en önemli konumuz 24 Haziran seçimleri.

Seçim çalışmaları içerisinde bulunan siyasi partiler, içinde bulunduğumuz ve seçim öncesi son haftayı çok iyi değerlendirmek için çalışmaktalar. Bizler de bu çalışmaları sizlere en iyi ve doğru bir şekilde aktarabilmek için yoğun çaba harcamaktayız.

Seçimin  hafta sonu olacak olması nedeniyle vatandaşla teması daha çok artırmak isteyen siyasi partiler kapı kapı dolaşmaya daha çok önem vermeye başladılar. Vatandaşla yüzyüze iletişim kurarak kendilerini anlatmaya çalışan siyasi parti temsilcileri ve adaylar, aynı zamanda broşürlerle söylediklerini desteklemeye çalışmakta.

Her an evinizin veya iş yerinizin kapısı çalınarak bir siyasi parti temsilcisi ile yüzyüze gelebilirsiniz. Cumhuriyet tarihimizin en önemli seçiminin son haftasında artık tek konumuz seçim oldu. Bayram sohbetlerinin de baş konusu yine seçimdi.

Üç günlük ramazan bayramının mutlu ve huzurlu günlerinden sonra siyaset dünyasının karışık dünyasına girmek biraz zor olsa da, yine de katlanacağız. Sandık başına giden Türkiye’de en iyi ve sağlıklı bir seçim yapmak amacıyla herkesi iyi dinleyerek doğru ve isabetli karar vermek durumundayız.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.