Mustafa Ekmekcioğlu

Mustafa Ekmekcioğlu

Heyecan yok!

7 Haziran genel seçimlerine  bir aydan daha kısa günler kalmasına rağmen, meydanlarda ve seçmende beklenen seçim heyecanı henüz oluşmadı.Dün bazı siyasi parti il başkanı ve adaylarla yaptığımız konuşmada onlarda aynı durumdan şikayetçi.

Siyasi partilerde yaşanan heyecan maalesef seçmende yok. Seçmenin seçime bu kadar ilgisiz kalmasını herkes kendince yorumluyor. Kimilerine göre seçmen kararını verdi ve bu nedenle seçimlere ilgisiz. Kimilerine göre ise seçmenin siyasetten ve siyasetçiden umudunu kestiği yönünde.

Siyasi kulislerde ve dost meclislerinde konuşulan konunun başında seçmenin ilgisizliği geliyor. Seçmenin kime oy vereceği konusunda kararsız kaldığı, bu nedenle liderlerin seçim vaatlerini ve mitinglerini takip edip ona göre karar vereceği ifade ediliyor.

İktidarıyla, muhalefetiyle siyasi partilerin sahada seçim çalışması yapan ekiplerini tedirgin eden de bu. Özellikle muhalefet partilerindeki saha ekipleri ekonomik vaatlerin çok konuşuluyor olmasına karşın, henüz seçmenden net karşılık alamadıklarını düşünüyorlar.
Doğal olarak bu da tedirginliğe yol açıyor.

Seçmenin içine düştüğü kararsızlıktan kurtulabilmesi için parti yöneticileri yeni yeni kavram ve söylemleri hayata geçirmeye çalışıyor. Bununla ilgili olarak her şehre ayrı seçim vaatleri ile gündeme gelmeye çalışıyorlar.

Yaklaşık 26 gün sonrası için çalışan partililer ve adaylar bakalım kararsızların oylarını kendilerine çekmeye muvaffak olabilecekler mi? Hep birlikte göreceğiz.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.