Mustafa Ekmekcioğlu

Mustafa Ekmekcioğlu

Gözler yerel seçime yöneldi

Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler öncesinde siyasi kulislerde de büyük bir hareketlilik gözlemlenmeye başladı. Kendilerini veya kendi adaylarını gündemde tutmaya çalışanlar, ya belediye başkanlığı ya da  belediye meclis üyeliği ya da il genel meclis üyeliği için adlarını gün yüzüne çıkarmaya başladılar.

Hemen her yerel seçimler öncesinde yaşamaya alıştığımız bu gibi durumlara aslında hepimiz vakıf durumdayız. Parti yönetiminde olan ya da kendisini partili olarak lanse etmeye çalışanlar başkaları tarafından adlarının zikredilmesi için yoğun çalışmalar yaparlar.

Adlarının başına belediye başkanı, ya da belediye meclis üyesi gibi sıfatları eklemek isteyen bu kişiler, aslında baktığınız zaman iki lafı bir araya getiremeyen ve başkaları tarafından adları dile getirilen kişilerdir. Bu gibi kişiler de bu durumdan kendilerine iş çıkartırlar ve  gündemde kalmayı severler.

Siyasi partilerin çeşitli kademelerinde görev alan bu kişiler  bu günlerde gözlerine kestirdikleri kişileri “sayın başkanım” diye selamlayarak onların yüreklerine su serperler. Kendilerini bulunmaz hint kumaşı sanmalarına neden olurlar. Bu aslında hemen bütün siyasi partilerde yerel seçimler öncesi yaşanan bir durumdur.

Yapılacak olan yerel seçimler öncesinde yıllanmış aday adayı olan bir çok isimde siyasi platformlarda boy göstermeye başlarlar. Artık bu kişiler siyasi partilerin yönetimleri tarafından çok iyi bilinmektedir. Adlarının mensubu bulundukları parti ile anılması bu kişilerin çok hoşuna gider.

Muhtarlıklara varıncaya kadar seçilecek her kademede isimlerinin anılmasını isteyen bu adaymatikler,  sadece mensubu oldukları  siyasi partilerin aday adaylığı için yapılan başvuruları ile partilerine para kazandırmaktan öteye geçemezler.

Konya’daki siyasi partilerin  Mart 2019 yerel seçimlerinden önce çok sıkı bir çalışma yapmaları gerekmektedir. Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. Yeni, karizmatik, bilgili, kaliteli ve işinin ehli kişiler aday listelerinde yerini bulmalıdır. Yerel seçimler öncesinde  siyaset arenası çok sıcak ve yoğun geçeceğe benziyor.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.