Mustafa Ekmekcioğlu

Mustafa Ekmekcioğlu

Gerçekler ortaya çıkıyor

Gerçekler ortaya çıkıyor

15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından ülkemizde yapılmakta olan demokrasi nöbetleri sona erdi. Vatandaş şimdi gözaltına alınan, açığa alınan ve tutuklananlarla ilgili olarak medyayı daha bir sıkı takip etmektedir.

 

Geçtiğimiz gün İçişleri Bakanı tarafından yapılan açıklamada 16 bin kişinin tutuklandığı haberini verdi. Bu sayının zaman içerisinde artacağı da bir gerçek. Çünkü emniyet ve istihbarat çalışmaları devam etmektedir.

 

Yine aynı açıklamada belirtildiğine göre 5 bin kişi de gözaltına alınmış durumda. Bu kişilerin soruşturması ve mahkemeleri devam etmektedir. Peki zaten dolu olan cezaevleri, hain darbe girişimi sonucu tutuklanan 16 bin kişinin de girmesi ile nasıl bir hal alacak?

 

Şimdi vatandaş özel toplantılarında bunları konuşmaktadır. Vatandaşın hem fikir olduğu bir konu da, hain darbe girişiminde bulunan veya onlara yardım etmekten tutuklu bulunan bu kişilerin hapishanelerde yan gelip yatmasını istemiyor.

 

Tutuklanan ve aldığı ceza kadar hapishanede yatacak olan bu kişilerin kamuya ve devlete yük olmamasını isteyen vatandaşlar, yetkililerin buna bir çare düşünmesini istiyor. Ortak konu bunların cezaevlerinde üretime katkıda bulunmaları ve kendi masraflarını kendilerinin karşılaması.

 

Bu kişilerin diğer mahkumlarla karşı karşıya getirmeden  masraflarını çıkartacak işlerde görevlendirilmesi isteniyor. Devletin kendilerine emanet edilen ve vergilerle alınan silahlarla vatandaşlarımızı şehit eden bu zalimlere vatandaşlar vergileriyle yapılan yemeği bile yemelerini istemiyor.

 

Bu hainlere karşı milletin öfkesi artarak devam ediyor. Ortaya çıkan bir çok yeni itiraflar ile devletin ve kamunun içine ne kadar çok sızdıklarını görmek, vatandaşları kahrediyor. Ne kadar mukaddes kavram varsa kirleten ve devletin dinamiklerine çomak sokan bu kişilerin gerçek yüzleri bir bir ortaya çıkıyor. Tek tesellimiz acı bir olay sonrası milletimizin bu alçakların gerçek yüzünü görmesidir.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Mustafa Ekmekcioğlu Arşivi
SON YAZILAR