Mustafa Ekmekcioğlu

Mustafa Ekmekcioğlu

Bu nasıl bir birlik?

İsminin başında Türk kelimesi taşıyan Türk Tabibler Birliği’nin kahraman ordumuzun Afrin’e düzenlediği “zeytin dalı” harekatını savaş olarak nitelemesi ve bu harekatın hemen sona erdirilmesi ile ilgili yayınladığa bildiri ülke genelinde büyük bir tepkiye sebep oldu.

Bundan önce ülkemizde yaşanan terör olaylarında hiçbir sesi çıkmayan, Diyarbakır’ın Sur ilçesindeki hendekler konusunda bir tek cümle söylemeyen, masum insanlarımızın şehit edildiği hain saldırılara karşı gözü kapalı ve dili lal kesilen sözüm ona hekimleri temsil eden bu birlik, şimdi teröristlerin hamisi olarak karşımıza çıkıyor.

Ülkemizin kuzeyinde, sınırımızın hemen yanında ülkemiz üzerinde emelleri olan güçler ve onların tetikçisi, maşası terör örgütleri cirit atmaktadır. Terör eylemleriyle, ülkemizin sınır güvenliğini, sınırlarımızı aşarak ülkemizin içine de taşıdıkları terör ateşiyle vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini tehdit etmektedir. Bu sebeple devletimiz, bu terör örgütlerine karşı hem sınırlarımızın içinde hem de dışında bir mücadele başlatmıştır.

Fırat Kalkanı Operasyonu ile başlayan bu mücadele şimdi de Zeytin Dalı operasyonuyla devam etmektedir. Milletimiz tüm unsurlarıyla bu operasyonu desteklemektedir. Sağlık çalışanlarımız, ülkemiz içinde gerçekleştirilen terörle mücadelede can canı pahasına güvenlik güçlerimizin hemen arkasında yer alarak bu mücadeleye katılmıştır. Şimdi de sınırlarımızın ötesinde ülkemizin birlik ve beraberliğini savunmak için çarpışan güvenlik güçlerimizle birlikte üzerine düşeni yapmaktadır.

Ülkemizin her kritik aşamasında bazı sözde meslek örgütleri terör dili kullanarak terör savunuculuğu yapmaktadır. Bu örgütlerden biri de Türk Tabipler Birliği’dir. Milli konularda, milletimizin ve temsil ettiği hekimlerin yanında duruş sergileyemeyen Türk Tabipler Birliği , yaptığı açıklamayla terörle mücadeleyi savaş olarak nitelemiş ve bu mücadelenin hemen sona erdirilmesi çağrısında bulunmuştur.

Savaş ile terörle mücadeleyi bilemeyecek cehaletteki kişilerin, başkalarına akıl vermek hadleri değildir. Devletler arasındaki silahlı mücadeleye savaş, terör unsurlarını yok etmeye yönelik yapılana ise terörle mücadele denir. Terör örgütlerine karşı yapılan operasyona savaş demek, iyi niyetten uzak bir yaklaşımdır.

Bu birlik hakkında İçişleri Bakanlığımızın soruşturma başlattığını memnuniyetle karşılıyoruz. Türk hekimlerinin temsilciliğini yapan bu birlik, maalesef terör örgütlerinin savunuculuğunu yapmakta ve teröristlerin yaşam hakkını savunmaktadır. Aklı selim ve vatansever Türk hekimlerini temsil etmeyen bu birliği şiddetle ve nefretle kınıyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.