Mustafa Ekmekcioğlu

Mustafa Ekmekcioğlu

“Benim çocuğum yapmaz” demeyin

 

Son günlerde Emniyet Genel Müdürlüğü’nün uyuşturucu ile mücadelesi adeta göz kamaştırıyor. Hemen her operasyonda kilolarca hatta bazen tonlarca uyuşturucu yakalayarak gençliğimizi zehirlemek isteyen zehir tacirlerine ve onların kapı kullarına geçit vermiyor.

 

Toplumumuzun ve  geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi uyuşturucu belasından korumak adına yapılan bu operasyonlara, aileler olarak çocuklarımıza sahip çıkarak bir nebze olsun biz de yardımcı olmalıyız.

 

Artık şurası bir gerçek ki, uyuşturucu ile mücadelenin toplumun her kesimi ile birliktelik içerisinde yürütülmesi gerekmektedir. Emniyet ve aile birlikteliği ile bu sorunu çözmek mümkündür.

 

Çocuklarının arkadaşlarını ve gittikleri yerleri bilen aile büyükleri onların uyuşturucu batağına saplanmalarını önleyecektir. Çocukları ile iyi diyalog kuran, onları anlayan, onlarla arkadaş olan ailelerin çocukları bu belaya bulaşmaz.

 

 

Emniyet yetkilileri uyuşturucuya başlamada gençlerin düştüğü en büyük yanılgı, ‘bir kereden bir şey olmaz’ yanılgısı olduğuna dikkat çekmektedir. Aileler, ‘benim çocuğum yapmaz’ yanılgısına düşmemelidir. Bu 2 büyük yanılgı uyuşturucu kullanımındaki en etkili noktalardır.

 

Son günlerde yapılan başarılı operasyonlarla uyuşturucu satıcılarının korkusu haline gelen Emniyet Müdürlüğü, halkın can ve mal güvenliği için çalışarak görevini layıkıyla yerine getirmektedir. Şok ve başarılı operasyonlar sonucu bir çok uyuşturucu satıcısı ve uyuşturucu madde ele geçirilmiştir.

 

Uyuşturucu belasının lise seviyelerine kadar düşmesi sonucu uyuşturucu ile mücadelede kararlı adımlar atılmaktadır. Emniyet Müdürlüğünün yaptığı bu mücadeleye aileler de yardımcı olmalı, bu belanın sokaklardan temizlenmesine katkı sağlamalıdır.

 

Devlet ve millet ortaklığı ile yapılacak başarılı çalışmalar sonucu sokaklarımız bu beladan temizlenecek, daha da önemlisi gençlerimiz zehirlenmeyecek. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimize musallat olan bu uyuşturucu satıcılarına karşı hep birlikte uyanık olmalıyız.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.