Mustafa Ekmekcioğlu

Mustafa Ekmekcioğlu

Ak Parti’de son durum

Ülkemizin siyasi gündemi her geçen gün artarak devam ediyor. Ak Parti’de teşkilat seçimleri, CHP’de “adalet” üzerine yapılan toplantılar ve MHP’de ise teşkilat çalışmaları siyasi gündemimizi belirliyor.

 

İktidar Partisi Ak Parti’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın genel başkan olmasının ardından yaşanan gelişmeler herkesin dikkatinde. Özellikle 2019 yılında yapılacak olan seçimlere sıkı bir şekilde hazırlanmayı amaçlayan Ak parti, teşkilatı da yenileme çalışmalarına girdi.

 

2019 yılında yapılacak olan Başkanlık, genel ve yerel seçimler ülkemiz için siyasi dönüm noktası olacaktır. Cumhurbaşkanı Erdoğan bu sebeple 2019’dan önce AK Parti’nin içyapısına dair toparlanma, yenilenme ve ahenk çağrılarını daha da bir yoğunlaştırıyor. Hatta son olarak kabine üyeleri ve milletvekilleriyle yaptığı toplantıda teşkilatlara yönelik “yorulan varsa kenara çekilsin” çağrısı da yaptı.

 

İlk önce kabine de meydana gelen değişim rüzgarının Ak parti kongreleri sonucu bütün teşkilatlarda yaşanacağı artık kaçınılmazdır. 2018 yılı sonuna kadar Ak Parti, İl, İlçe ve belde yönetimlerini yenilemek, metal yorgunluğuna girenleri dinlendirmek istemektedir.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu çağrısına şimdiye kadar hiçbir parti başkanı, belediye başkanı ve milletvekili “ben yoruldum” diyerek kenara çekilmedi. Hatta milletvekili, ilçe başkanı, belediye başkanı ve parti yöneticisi “benden bu kadar, yerimi gençlere bırakıyorum” diyerek kenara çekilmedi.

 

Ancak 7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinin ardından 16 Nisan referandumunda parti içerisinde bir “metal yorgunluk” olduğunu açıkca görmüş durumda. Kimse kendiliğinden kenara çekilmemiş olsa bile, en kısa zamanda bu sözü kimin veya kimler için söylediğini hep beraber göreceğiz.

 

Ak Parti’nin kongreler sürecine girdiği bu günlerde,  Ak Parti’de yeni yönetimler oluşacak, oluşturulacak bu kadroları,  yerel yönetimleri yenilerken nasıl davranılacak, nelere dikkat edilecek, kimlerle ne görüşülecek hep beraber göreceğiz.

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.