Hasan Hüseyin GÜLCAN

Hasan Hüseyin GÜLCAN

Rekorların Fuarı Hayırlı olsun

Tarım Fuarı öncesinde Konya’da hep bir hareketlilik olur. TÜYAP alanında aylar öncesinden başlayan hareketlilik firmaların yer temini sonrası fuar hazırlıklarıyla devam eder.

5 gün açık kalan ve 100’lerce firmanın stand açtığı fuarı yüzbinlerce davetli gezerken, Konya’da ise ciddi bir hareketlilik yaşanıyor.

Bu sene hedeflenen davetli sayısı ise 300 bin olarak açıklandı. 300 bin gerçekten çok ciddi bir rakam. Fuarın sadece tarım sektörüne katkısı olmayacak. Hem otelcisi kazanacak, hem taksicisi kazanacak, hem de esnafın yüzü gülecek.

Fuar öncesinde TÜYAP Genel Müdürü İlhan Ersözlü, Tarmakbir Başkanı Şenol Önal, Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Ramazan Erkuş ve diğer yetkililerin düzenledikleri basın toplantısına katıldım.

Toplantıda açıklanan rakamlar gerçekten müthiş, insanın keyfini yerine getiriyor. Hedeflenen 300 bin ziyaretçinin dışında, yurt dışından fuara katılacak olan firmaların sayısı ve gelecek ziyaretçi sayısı ise yadsınamaz. Türkiye genelinden katılacak firma ve ziyaretçi sayısında ise bu sene yeni bir rekor bekliyoruz.

Fuar alanındaki hareketlilik ise haftalar öncesinden başladı. Temizlik ve standların kurulmasından sonra standlarda sergilenecek alet ve makineler yerleştirilirken, fuar alanı sanki günler öncesinden ziyaretçi kabul etmeye başlamış gibiydi.

Çocukluğumuzdaki bayramlarda günler öncesinden hazırlıklar başlar, temizlikler yapılır, bayramlıklar alınır, birkaç gün bayramlıklarla yatar ve bayram sabahı herkesi bir neşe bir heyecan alırdı ya… Bende Tarım Fuarı öncesinde Konya’daki hareketliliği ona benzetiyorum. Müthiş bir neşe, müthiş bir heyecan ve hareketlilik var.

Geçmiş senelerde olduğu gibi Konya bu senede Tarım 2017 Fuarını alnının akıyla atlatacaktır. Katılan firma sayısında yeni rekorların kırıldığı ve ziyaretçi sayısında ise 300 binlerin konuşulduğu hatta belki de bu rakamın çok çok üzerine çıkılacağı Konya Tarım 2017 Fuarını başarılı bir şekilde atlatacağımıza inanıyorum…

Konya Tarım 2017 Fuarının Konya’mıza ve Tarım ile birlikte desteklediği sektörlere hayırlı olmasını dilerken, mutlaka gezilmesi ve görülmesi gerektiğini belirtiyorum.

NOT: Konya Tarım 2017 Fuarı 21 Mart 2017 Salı günü saat 11.00’de TÜYAP Fuar merkezinde açılacaktır.

Önceki ve Sonraki Yazılar