Emel Şerife Hasçağan

Emel Şerife Hasçağan

Önce üniversite, sonra İdeal

Önce üniversite, sonra İdeal

Geçtiğimiz gün açıklanan LYS sonuçları ile yüzbinlerce gencimiz hayalleri olan üniversiteleri kazanarak büyük bir mutluluk yaşadılar. Öncelikle üniversitelere yerleşen gençlerimizi yürekten kutlarım.

 

Önümüzdeki hafta başlayacak olan üniversite kayıtları öncesi, çocuklarının üniversiteye kazanması ile büyük bir mutluluk yaşayan ailelerini, şimdi büyük bir düşünce aldı ki sormayın gitsin.

 

Yıllardır gözü gibi baktıkları çocukları şimdi başka şehirlere gidecek, orada okuyacak ve kalacaklar. Nerede kalacaklar, kimlerle karışılacaklar diye şimdiden düşünmeye başladılar.

Üniversiteye başlayacak, özellikle de evlerinden ayrılacak gençlerimizin barınma ihtiyaçları

çok önemlidir.

 

Özellikle Konya’daki üniversiteleri kazanarak bu güzel şehirde okuyacak olan öğrencilerin böyle bir sorunu olmayacağını ve ailelerin çocuklarını güvenle emanet edecekleri bir adresleri olduğunu söylemek isterim. Özel öğrenci yurtları konusunda örnek teşkil eden Özel  İdeal Öğrenci Yurtları onları bağrına basacaktır.

 

Aile sıcaklığında, sosyal ve kültürel organizasyonları ile üniversitede okuyacak olan gençlerimize güvenli ve huzurlu bir yuva olan Özel İdeal Öğrenci Yurtları, bu yılda yeni yatırımları, projeleri ve modern tesisleri ile öğrencilerimize hizmet vermeye devam edecek.

 

Bilindiği gibi  eğitim, artık temel bir hak olmaktan çıkıp; sosyal statü, iyi bir iş ve rahat bir yaşamın kapılarını aralayacak sektör olarak görüldüğü için, acımasız, rekabete ve hırsa dayalı bir yarış alanına dönüşmüş durumda.

 

 Ailelerde bu yarışın içinde,herkes kendi ekonomik gücü oranında koşuşturup duruyor. Özel İdeal Öğrenci Yurtları, ailelerin çocukları için iyi bir gelecek tasarlamalarını anlayarak onlara ekonomik, güvenli, huzurlu ve aile sıcaklığında bir yurt olarak hizmet vermeyi kendine görev bilmektedir.

 

Yıllardır büyük emek vererek üniversite sınavına hazırlanan ve üniversiteye girmeyi hak kazanan gençlerimizi ve ailelerini kutlarım. Huzurlu, güvenli,  aile sıcaklığında ve çocuklarını güvenle bırakabilecekleri Özel İdeal Öğrenci Yurtlarına bir kere uğramalarını önemle tavsiye ederim.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Emel Şerife Hasçağan Arşivi
SON YAZILAR