Mustafa Ekmekcioğlu

Mustafa Ekmekcioğlu

Oyumuz değerlidir

1 Kasım seçimlerine doğru giderken yaşanan ekonomik sıkıntıların bir krize dönüşmemesi hiç şüphe yok ki hepimizin en büyük temennisidir. Yaşanan istikrarsız ve belirsiz siyasi ortam nedeniyle piyasalarda büyük bir durgunluk yaşanmaktadır.

Esnaf ve sanayiciler 1 Kasım seçimlerinin sonuçlarını büyük bir heyecanla beklemektedir. İstikrarlı bir hükümet kurulması halinde derin bir “ohh” çekeceklerdir. Çünkü Türkiye’de istikrar olmazsa başta esnaf ve sanayiciler olmak üzere hepimiz bunun bedelini ödüyoruz.

Ülkemizin şu anda güçlü ve ayağı yere basan sağlam bir hükümete ihtiyacı vardır. Onun için tek başına iktidar gereklidir. Etrafımızda yaşanan ateş çemberi ve iç-dış hain güçler ancak bu şekilde bertaraf edilebilir, ülkemiz yine eski gösterişli günlerine dönebilir.

Bildiğiniz gibi bölgemizde 5'ten fazla ülkede devlet otoritesi yok. Maalesef bir yerlerde büyütülen, geliştirilen terör, bölgemizin kalbine yerleştirildi. Biz bu terörün mağduru olan ülkelerden bir tanesiyiz. Bir taraftan da küresel güç merkezlerinden güç alan ve Türkiye'yi dize getirmeye çalışan terör örgütü var.

Ama şu anda bu terör örgütüyle de ciddi bir mücadeleyi yürütüyoruz. Sadece bir örgütle değil, Türkiye şu anda 4'ten fazla terör örgütüyle aynı anda mücadele ediyor. Bu terörle mücadelenin de kararlılıkla devam edilmesi ve terör örgütünün silah bırakmasının sağlanması da yine güçlü ve istikrarlı bir hükümet yapısıyla mümkün olur.

O nedenle vatandaşlarımız 1 Kasım seçimlerinde sandığa gittikleri zaman iki kere düşünmek zorundadır. Ülkemizin, şehrimizin ve ailemizin geleceğinin oylanacağı bu seçimlerde kullanacağımız her oy çok büyük değerdedir.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.