Mustafa Ekmekcioğlu

Mustafa Ekmekcioğlu

Konya’da güzel şeyler oluyor

Konya’da güzel şeyler oluyor

Ak Parti Konya Milletvekili Dr. Mustafa Baloğlu’nu neredeyse hepimiz yakinen  tanırız. Gülenyüzü, anlayışı ve beyefendiliği ile sadece Ak Partililerin değil adeta bütün Konya’nın tanıdığı mümtaz bir şahsiyettir.

Daha Akşehir Belediye Başkanı iken başlayan arkadaşlığımız her geçen gün artarak devam etmekte. Geçtiğimiz Pazartesi günü Ak Parti İl Teşkilatınca düzenlenen haftalık mutad basın toplantısı sırası kendisinde idi. Basın toplantısında yaptığı açıklamalar ile de Konya gündemini ne kadar yakından takip ettiğini toplantıya katılan basın mensupları yakınen şahit oldu.

17 Aralık tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılması beklenen Konya’nın sağlık kuruluşları ile bilgiler veren Baloğlu, Konya Numune Hastanesi ile birlikte, Ereğli, Beyşehir, Seydişehir, Güneysınır, Çeltik ve Altınekin hastanelerinin de  açılacağı müjdesini verdi.

Şehir hastanesi ile ilgili olarak kamuoyunu bilgilendiren Baloğlu,  Bu hastanenin önce 850 yatak kapasitesi ile inşasına başlandığını, ancak daha sonra gelen talepler sonucunda yatak kapasitesinin bin 250 yatağa çıkarılması nedeniyle bazı değişikliklerin yapıldığını da ifade etti.

Bölgeye örnek bir hastane olarak inşa edilmekte olan Konya Şehir Hastanesinin yapılan bu değişikliklerle önce 2019 yılında bitirilmesi gerektiğini ancak değişikliklerin tamamlanabilmesi için 2020 yılında hizmete açılacağını da söyledi.

Özellikle sağlık alanlarındaki yatırımlar ile adeta bir sağlık üssü konumuna gelen Konya’mızın sağlık yatırımları da artarak devam edecektir. Dr. Mustafa Baloğlu ve diğer milletvekillerinin yoğun çalışması sonucu, Konya’da güzel şeyler olacak. “Her işin başı sağlık” düsturu ile yoğun çalışma içerisinde bulunan bu çalışmalarda Konyalılar tarafından takdirle karşılanmaktadır. Ak Parti Konya Milletvekili Dr. Mustafa Baloğlu ve diğer milletvekillerimiz ile Ak Parti Konya Teşkilatına yaptıkları hizmetlerden dolayı çok teşekkür ederim.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Mustafa Ekmekcioğlu Arşivi
SON YAZILAR