Mustafa Ekmekcioğlu

Mustafa Ekmekcioğlu

Kenan Evren öldü

12 Eylül darbesinin baş mimarı eski Cumhurbaşkanlarından Kenan Evren öldü. Ben bugün burada merhum Kenan Evren için iyidir ya da kötüdür diye bir şey demeyeceğim. Hayata gözlerini yuman birisinin arkasından konuşmak bana yakışmaz.

Ancak sosyal medyada Kenan Evren’in ölümünü sevinçle karşılayan binlerce insan görüyoruz. Bu insanlar ölmüş birisinin ardından adeta küfür sayılabilecek yazılar yayınlıyor, nefretlerini dile getiriyorlar.

12 Eylül darbesinin hemen ardından “yaşasın paşam” diye nakarat tutanlar, köşelerinde övgüler yayınlayanlar, şimdi içlerindeki gerçek niyeti kusuyorlar. Bu ne ikiyüzlülük. İnsan ölüm karşısında ve ölünün yakınları ve dostları acı içerisinde iken kötü şeyler söylememeli.
En azından iyi şeyler söylemeyecekse hiç olmazsa susmalı.

Pek çoklarına göre Kenan Evren iyi olmayabilir. Ancak bir ölünün arkasından küfür mahiyetinde yazı yazacak kadar da insafsız olmamalıyız. Nedense hiç iyilikten yana tavır koyma gibi bir huyumuz yok. Artık şimdiye kadar ki yaptıkları ile hesap vereceği bir makama giden birisi için sadece taziyede bulunmak gerekir diye düşünüyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.