Mustafa Ekmekcioğlu

Mustafa Ekmekcioğlu

Fatma Toru ve ekibi

Şehit Emniyet Müdürü Beyazıt Çeken ile Şehit Jandarma Uzman Onbaşı Veli Ateş’in adlarının verildiği parkların açılışında idim. Şehitlerimizin adlarının yaşatılması  ve gelecek nesillere ulaştırılması için canını bu vatan için toprağa vermiş şehitlerimizin adlarının yaşatılmasını önermiştik. Meram Belediye Başkanı Fatma Toru Hanımefendi o zaman bu konuda çalışmalar yaptığını söylemişti. Dün bu güzel ve anlamlı tören ile de sözünü yerine getirmiş oldu. Kendisine özellikle teşekkür ve şükranlarımı sunarım.

Şehitlerimizin adlarının verildiği parkların açılışında da gördüm ki, Fatma Toru Meram halkına kendisini kabul ettirmiş, onlarla iç içe olmuş bir başkan. Kadınlar, çocuklar ve mahalleli başkanın yanına rahatlıkla gelip konuşabiliyor, ona  sıkıntılarını anlatabiliyor. Fatma Toru halkın içine girmeyi başarmış bir başkan olarak herkesin takdirini topluyor.

Tören sırasında bir konuşma yapan Muhtar da bu durumu çok güzel izah ediyordu. “Belediye başkanının bayan olması hizmetlerin artmasına sebep oldu” Yapmış olduğu parklar, açmış olduğu yollar ve kimsenin cesaret edemeyeceği kentsel dönüşüm alanları ile Meram’a adeta çağ atlaşmış bir başkan olarak anılacaktır.

Meram’da yaşanan modern tarzdaki değişim, Meram halkınca da takdir görmektedir. Çünkü belediye başkanı onlar adına onların eksikliklerini görüyor, şehrin doğa dokusuna dokunmadan yeni mimari projeleri hayata geçiriyor. Meram halkı biliyor ki, yapılan proje ve planlar sadece dört yılı kurtarmak adına değildir. 20 yıl, 40 yıl sonra oluşa bilecek nüfus artışına göre dizayn ediliyor. Meram halkının doğadan kopmadan ama modern mimariden faydalanabilmesi adınadır bütün gayretler.

Hemen her zaman yeni projelerle gündeme gelmeyi başaran Meram Belediye Başkanı Fatma Toru’nun ardında çok iyi bir ekibin olduğunu da göz ardı edemeyiz. Ekip çalışmasının ve kaynaşmasının da en güzel örneği sergileniyor şu anda Meram Belediyesi’nde. Meram Belediye Başkanı Fatma Toru Hanımefendiyi kutlarım. Tabi Meram Belediyesi çalışanlarını da özellikle kutlamak isterim. Başkanlarıyla beraber uyum ve başarı içinde çalışmalarından dolayı.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.