Mustafa Ekmekcioğlu

Mustafa Ekmekcioğlu

Diyarbakır anneleri çoğalıyor

Diyarbakır anneleri çoğalıyor

1984 yılından bu yana terör örgütü PKK’nın baskısı altında yaşamaktan bıkan Diyarbakır anneleri çocukları için başlattıkları eylemde artarak devam etmektedir. Çocukları  tehditle ve silah zoruyla ellerinden alınarak terör kamplarına götürülen ve evlat hasreti yaşayan aileler Diyarbakır HDP İl Binası önünde oturma eylemleri artarak devam ediyor.

Önce bir annenin başlattığı eylemin başarıya ulaşması üzerine Türkiye’nin dört bir tarafında çocukları terör örgütü tarafından dağa kaçırılan  annelerin eylemine destekte çığ gibi artmaktadır. Annelerden birinin söylediği ,”Burası Kandil demek, Kandil burası demek” söz çok dikkat çekiciydi. Yine bir anne; “Başlarım sizin Kürdistan davanıza” diyerek çocuklarının nasıl kandırıldığını da apaçık ifade etmiş oldu.

Halen 44 anne ve babanın devam ettiği eylem  bu şekilde de kalmayacak daha da artacaktır. Evlerinden, ailelerinden kopartılarak devletine karşı kin ve nefretle terörist olarak yetiştirilen binlerce çocuk. Bu çocukların aileleri ise bu hain terör örgütlerinin korkusundan yıllarca sustular, içleri evlat hasreti ile yansa da seslerini çıkaramadılar.

Biliyorlardı ki bu PKK denilen kahpe teröristlerde din yok, iman yok, Allah korkusu yoktu. Çocuklarını vermek istemeyen ailelere gözlerini kırpmadan anında silah doğrultuyorlardı.

Devletin ağırlığını, devletin gücünü bir türlü yanlarında göremediler.Ta ki başarısızlıkla sonuçlanan çözüm sürecinin ardından başlatılan operasyonlardan bu günkü gelinen sürece kadar. Güvenlik güçlerimizin Dağ, tepe, barınak demeden terör örgütlerini inlerine gömene kadar.

İşte Devlet budur, devletin gücü budur.Belki de HDP binası önünde oturma eylemi başlatan ailelerin ve halen evlerinde suskunluğunu koruyan ailelerin çocuklarının birçoğu canlı bomba olarak kullanılmış, ya da çatışmalarda canlarından olmuşlardır.

Terör örgütünün başındaki hainler zevki sefa içerisinde yaşarken ailelerinden zorla koparılan ve kandırılarak dağa çıkarılan çocuklar mağaralarda yaşamak zorunda bırakılmışlar. Ellerine tutuşturulan silahları devletimize karşı kullanmaları için beyinleri yıkanarak programlanmışlar.Bu terör belasının kökünün kazınması için Devletimizin kararlı tutumu ve inlerinin başlarına yıkılması Güneydoğudaki vatandaşlarımıza da güç verdi.

Şimdi devletimizin ağırlığını hissetmeye başladılar ve devletimizin yanlarında olduğunu görünce de HDP binası önünde eylem başlattılar.Bu ailelerin oturma eylemine karşı çıkan ve tepki gösteren partililerin veya yöneticilerin de sorgulanması lazım. Bu bataklığın kurutulması gerekiyor.

Biraz vicdanı olan herkes zorla veya kandırılarak dağa kaçırılan çocukların ailelerine destek vermelidir. Sanatçısından siyasetçisine, okumuşundan okumamışa kadar herkes bu anne ve babaları desteklemelidir. Taki terör örgütünün kökü kurutuluncaya kadar.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.