Mustafa Ekmekcioğlu

Mustafa Ekmekcioğlu

Cumartesi Neşesi

Cumartesi Neşesi

Cumartesi gününü evinizde neşeli bir şekilde geçirmeniz için gülme  ağırlıklı bazı fıkraları sizler için derledim. Umarım beğenirsiniz.

SIRA KULAK TEDAVİSİNDE

Doktorun muayenehanesine gelen hasta sıkıntısını anlatır: “Doktorcuğum, söylemeye utandığım bir problemim var. Olur olmaz yer ve zamanda gaz çıkarıyorum. Ama bereket sessiz ve kokusuz. ”Doktor bunun üzerine iki ilaç yazar ve hastayı gönderir.

Hasta bir hafta sonra doktorun muayenehanesine kızgınlıkla girer. “Doktor, senin verdiğin ilaçları kullandıktan sonra gaz çıkarmam kesilmediği gibi leş gibi kokmaya başladı” der.Bunun üzerine doktor gayet sakin “güzel, sinüzitin tedavi olmuş, şimdi sıra kulaklarını tedavi etmeye geldi” cevabını vermiş.

***

ANLAMADI

Küçük Kayseriliye hocası sormuş :

- Altı kere altı?

- Otuz dokuz.

- Otur, sıfır.

Arkadaşı sorar :

- Bildiğin halde neden otuz dokuz dedin?

- Pazarlık edecektim, anlamadı...

***

BALIK NE ARAR?

Deli adamın biri bir gün balkondan aşağı olta sarkıtmış. Yoldan geçen biri adama sormuş:

-"Kaç balık tuttun?". Delinin adama cevabı:

-"Deli misin be adam burada balık ne arar?"

***

GÖZÜN KÖR OLSUN DAMAT

Köylü adamın biri iş icabı kasabaya inmiş. Dönerken karısına hediye olsun diye bir ayna satın almış. Eve geldiğinde de daha önce hiç ayna görmeyen karısına aynayı vermiş.

Karısı aynaya bakınca ağlaya ağlaya anasının yanına koşmuş. “Ana ana bak oğlunun yaptığına. Bunca yıldan sonra üzerime kuma getirmiş” diyerek aynayı anasına uzatmış.

Anası aynaya bakınca, "tü gözün kör olmasın damat bu karı hem yaşlı hem çirkin..”

***

BİZ İYİ BİLİRİZ

Adamın biri Başkan’a küfür etmiş. Yaka paça karakola götürmüşler. Polis hiddetle sormuş “Söyle bakalım başkana niye küfrettin?” Korkan adam heyecanla “Efendim, ben bizim başkana küfretmedim ki” deyince, polis “Bırak şimdi numarayı, biz kime küfredileceğini iyi biliriz” demiş.

***

BİSİKLET

Bir meydanda seçim çalışması yapılacakmış. Kahveye giren polis “Biraz sonra siyasiler gelecek, kapının önündeki bisikleti kaldırın” uyarısında bulunmuş. Bisikletin sahibi “Bisikleti zincirledim, bir şey olmaz” diye cevap vermiş.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.