Mustafa Ekmekcioğlu

Mustafa Ekmekcioğlu

Böyle de kutlanırmış!

1 Mayıs İşçi  Bayramı dendiğinde milletçe bir korkumuz oluyordu. Yine kargaşa, kaos, olaylar ve eylemler aklımıza geliyordu. Ama bunun böyle olmadığı dün gözler önüne serildi.

Hak-İş ve Memur-Sen’in şehrimizde kutladığı 1 Mayıs İşçi  Bayramı şenlik havası içerisinde ve bir şölen gibi kutlandı. Halaylar çekildi, halk oyunları ile coşuldu ve birlik ve beraberlik mesajları verildi.

Gerçek anlamda bir şölen havasında kutlanan 1 Mayıs’ta istekler dile getirildi, çalışma hayatından beklentiler sıralandı ve elele gönül gönüle bir gün yaşandı.

Kışkırtmaların olmadığı, insanların birbirine saygılı olduğu ve birlik ve beraberlik türkülerinin hep birlikte okunduğu şölen, örnek bir gün olarak hafızalara kazındı. Demek ki, kırmadan, dökmeden ve parçalamadan da 1 Mayıs kutlanırmış.

Alanı dolduran ve yurdun dört bir tarafından gelen çalışanlar, çocukları, aileleri ile örnek görüntüler de verdiler. Sabahın erken saatinde şehrimize gelen misafirler, belli bir düzen ve itina ile alandaki yerlerini aldılar, Türk bayrakları ve sendika bayrakları ile görsel bir şölende sundular.

Yıllardır özlediğimiz bir tabloyu hayata geçiren Hak-İş ve Memur-Sene ve bunlara bağlı sendikaların başkan, yönetici ve çalışanlarına teşekkür ederim. İstenirse 1 Mayıs  İşçi  Bayramı böylede kutlanırmış.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.