Mustafa Ekmekcioğlu

Mustafa Ekmekcioğlu

Aday adayları değişti

7 Haziran seçimleri öncesinde partilerinden milletvekilliği aday adaylığı için başvuran kişilerin profilleri ve çalışma şekilleri çok değişti.Önceleri hasta, ev ve işyeri ziyaretinde bulunan aday adayları, bugünlerde sosyal medya üzerinden kendilerini tanıtmaya çalışıyorlar.

Artık 2023 Türkiye’sine doğru emin adımlarla yürüyen ülkemizin  TBMM’sinde kendi alanlarında uzman, halkın arasına girip onlarla beraber olabilen, kafası çalışan, "politikanın polivasfını rakamsal olarak aşağı çekip uygulamada ahlaken mono statüsüne yükseltebilecek" yetenek ve basirette insanlara ihtiyacı var.

Ayrıca, teknoloji, bilgisayar, internet düzenlemelerini organize edebilmeyi düşünebilen, ülkenin ihtiyaç duyduğu bu dalı otomotiv, uçak, uzay teknolojisine aplike edebilecek kafalara sahip olan, çevre planlaması, inşaatçılık, kaybolmakta olan tarım, hayvancılık istihdam ve planlaması yapabilecek köylünün derdini ve ihtiyacını bilen, arazi  talanına dur diyebilecek güçte, dallarında uzman kişileri Yüce Meslis’te yer alması ve halkında bunları seçmesi gerekir.

Aksi takdirde,  halen 1950 model milletvekili profili ile kafaları sadece lâf ebeliğine yatan politikalarla  yola çıktığınızda ülkenin çağdaş beklentisine asla cevap veremezsiniz ve bir sonraki beş yılı yine anarşi, yol hareketleri, protestolar, bordro sorunları ile uğraşıp heba edersiniz.

Artık Türkiye eski Türkiye değil. Hemen her konuda çağ atlamış bir ülkeyiz. Avrupa’nın bile gıpta ile baktığı bir ülkeyiz. O nedenle bu ilerlemeye paralel olarak yeni milletvekilleri sıralamaya koymalı ve onları Meclis’e göndermeliyiz. Bizde de bu yakışır zaten.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.