Hasan Hüseyin GÜLCAN

Hasan Hüseyin GÜLCAN

Hayırlısı Bakalım

Hayırlısı Bakalım

Aslında yazacak ve bahsedecek çok konu var ama hangisini yazayım hangisinden başlayayım karar veremedim…

Öncelikle bu ay içerisinde başlayacak olan Esnaf Odası Başkanlık seçimlerinden bahsedeyim. Yıllardır koltuklarından kalkmayan, makamlarının kapısını açmayan, esnaf içerisine çıkmayan bazı Oda Başkanlarının kapı kapı esnaf ziyareti yaptıklarını görüyorum. Hemde öyle böyle değil sabah 8 akşam 8 esnaf ziyareti yapıyorlar.

Aklıma gelmiyor değil, yani ben esnaf olsaydım kesinlikle sorardım;

Başkan madem bizi bu kadar seviyordun yıllardır neden hiç gelmedin?

Madem bu kadar projen vardır bugüne kadar neden yapmadın?

Odaya geldiğimiz zaman neden hiç sekreterini geçipte yanına giremedik?

Bu ve bunun gibi çok soru sorardım ama bizim esnaflarımız hem saygılı hemde alçak gönüllü oldukları için kimseyi üzmek kırmak istemiyorlar. Ama şuna eminim neyin ne olduğunu çok çok iyi biliyorlar.

Mevcut Başkanlardan çok çalışıp, güzel işlere güzel projelere imza atanlar ve abartmıyorum üyelerinin tamamına yakınının oyunu alarak tekrar başkan seçilecekler olduğunu çok iyi biliyorum.

Sedat Altınay, Cengiz Çiftçi, Emin Baranok, Veli Baranok ve Kadir Erölmez başta olmak üzere bugüne kadar Başkanlık dönemlerini en verimli şekilde geçiren ve üyelerine her anlamda faydalı olan değerli Başkanlarımızın haklarını teslim etmeyi de unutmayalım. Tabi bu isimler sadece ilk çırpıda aklıma gelenler.

Bugüne kadar Başkanlıkları döneminde canla başla çalışan ve üyelerine faydalı olmak için gayret gösteren tüm Başkanlarımıza sevgilerimizi saygılarımı iletiyor ve Başkanlık yarışında kendilerine başarılar diliyorum.

10 Ocak Çarşamba günü, ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nün 57. yılı’ kutlanacak… Çalışan gazeteciler günü olarak anılan bugünde bütün meslektaşlarıma daha iyi ve daha huzurlu şartlarda çalışma imkânı diliyorum. Belki de günümüzün en zor şartlarda yapılan ve en meşakkatli işini yapan bütün meslektaşlarımın bu özel günlerini şimdide kutluyorum. Sadece Çalışan Gazetecilere hak ettikleri haklarının verilmesini ve daha iyi şartlarda çalışmaları temennisinde bulunuyorum.

Bu arada gazete olarak hazırlığını yaptığımız ve yeni özel projelerimiz var. İnşallah önümüzdeki haftada bu köşeden sizlere o projelerimizden bahsedeceğim.

Huzurlu ve mutlu günlerde görüşmek ve buluşmak dileğiyle…

Önceki ve Sonraki Yazılar
Hasan Hüseyin GÜLCAN Arşivi
SON YAZILAR