Emel Şerife Hasçağan

Emel Şerife Hasçağan

Referandum; Evet-Hayır savaşına dönüşmemeli

Referandum; Evet-Hayır savaşına dönüşmemeli

Referandum için son 9 gün kaldı. Parti Teşkilatları çok çalıştı, koşturdu, ter döktü..

AK Parti’nin kalesi olan Konya bu oylamada yüzde 90’ları bulur benim kanaatimce…

Bulur bulmasına da Konya’nın da tek derdi bu değil ki!

Bu referandum EVET, HAYIR savaşına dönüşmesi çok yanlış.. Bayram havası tadında olmalı mesela.. Daha doğrusu olmalıydı..Senci, sizci politika güdülerek, benden olmayan sen dışlanılmamalısın, dışlanmamalısın, çünkü sen de bu toprağın bir ferdisin nihayetinde..

 Peki referanduma “EVET” diyenleri vatan sevdalısı, millet sever olarak tanımlarken, hayır diyecek olan, aynı vatanın insanına, aynı havayı soluyan, aynı kişiye sırf hayır dediği için hain diye nitelendirmeyi doğru bulmamakla birlikte hoş da bulmuyorum. Nedeni ise çok basit, milleti millete küstürmeye ya da sen ocusun sen bucusun diyerek dışlanılması yakışıksız ve yanlış olmakla birlikte gereksiz kelime ve cümleler israfından ibaret sadece…

“EVET” diyecek, oyunu “EVET’ ten yana kullanacak kişi de senin vatandaşın, hayır diyeni de. Bu tartışmaların yapılması çok gereksiz olmasıyla birlikte bu işi başka taraflara çekmek ağız dalaşına girmek çok da etik değil haliyle..

Bu gibi tartışma konularının yerine, beyin hücrelerimizi daha fazla çalıştırıp, ülkenin başka başka sorunlarına, meselelerine çare bulmak için beyin kaslarımızı geliştirmekte yarar olduğunu görüyorum.

Referandumdan insanları beklentileri değişiyor ama ortak konu şunlardan oluşuyor:

Herkes huzur, iş, sağlıklı bir toplum ve ekonomik yönden rahat bir yaşam istiyor.. Aş istiyor, iş istiyor, evladına güzel bir gelecek bırakmak istiyor..

Bunlar istenilen şeylerin en başında geliyor.

Sokaktaki insan yaşadığı sıkıntıları referandumdan daha önde tutuyor. Referandumda Konya’da nasıl bir sonuç çıkacağı şimdiden belli fakat insanların beklentileri daha farklı.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Emel Şerife Hasçağan Arşivi
SON YAZILAR