Mustafa Ekmekcioğlu

Mustafa Ekmekcioğlu

Konya’nın ağabeyi Kerim Özkul

Hepinizin bildiği gibi Kerim Özkul bey, üç dönem milletvekilliği yapmış, Konya’ya faydalı bir çok projenin altına imzasını atmış, Konya’yı ve Konyalıları iyi bilen birisi. Üç dönem kuralı nedeniyle 7 Haziran seçimlerine katılamayacak.

Ancak duyduğumuza göre Konya’nın geleceğini tamamlayacak ve Konya’yı 2023 hedefine hazırlayacak bir çok proje için kolları sıvamış durumda. Adeta Konya’nın ağabeyliğine soyunmuş bir isim. Konya’nın bütün kesimlerini bir araya toplayacak, STK’ları bir araya getirecek bir isim. Konya’nın geleceği adına STK’lar, odalar, bürokratlar ve siyasiler arasında öncülük yapabilecek bir isim.

Konya için hazırlanacak olan projeler konusunda bu söz ettiğim kurum ve kuruluş yetkilileri ile çeşitli defalar toplantılar yaparak Konya için bir şeyler üretmek peşinde koştuğunu öğrendim.Kerim Özkul beyin  bütün kurum ve kuruluşları bir araya getirerek onlara ağabeylik yaptığı söyleniyor.

Kerim Özkul bey, Konya’nın sivil toplum örgütleri, odaları, siyasileri, kurum ve kuruluşları ile birlikte büyük bir güç olduğundan hareketle onlara ağabeylik yaparak, yeni projeler hazırlamalarına imkan tanıyarak, Konya’nın gelecek vizyonunu hazırlayan bir kişi olduğu söyleniyor.

Şimdiye kadar yaptıkları ile Kerim Özkul bey, Konya’ya ve Konyalıya ağabeylik yapacak güçlü bir isim diye düşünmekteyim. Kendisinin güç birliği içerisinde daha Konya’ya katacak çok şeyi olduğuna da yürekten inanıyorum.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.