Mustafa Ekmekcioğlu

Mustafa Ekmekcioğlu

İnşaat sektörü atakta

Konya’da  gayrimenkul üzerine, farklı bir biçimde yaşanmaya başlayan yoğunlaşma süratle devam ediyor.

Son birkaç yıllık dönemler içerisinde inşaat sektöründe yaşanan farklılıklar ve sürekli ilerleyen gelişim göstergesi içerisinde gözlemlenen bu değişimin büyük katkıları oldu hiç kuşkusuz.
Geçmiş dönemlere nazaran, sektör içerisinde ki kalite yükselişi ve albeni boyutunun yüksek tutulması ile gayrimenkullerinin öneminin arttığını söyleyebilirim.

Özellikle son yıllarda  konut satışında patlama yaşandığını da söyleyebilirim.
Sektörel anlamda yaşanan sıkıntıların kısa bir süre içerisinde çözülmeye başlamasıyla birlikte, inşaat alanları yeniden hızlı bir şekilde gelişmekte ve konut satışları süratle devam etmektedir.
Sektör bu günlerde yeniden en üst seviyede göstermiş olduğu gelişimini hızla sürdürüyor.
Bir biri ardına dikilen binalar, değerlendirilen boş arsalar, halen memlekette konuta ihtiyaç olduğunu gözler önüne seriyor.
Üniversitelerin  gelişimiyle orantılı olarak, öğrenci sayısının her geçen gün artmasının da özellikle kiralık daire oranlarında bir artış doğurduğu da gözlerden kaçmıyor.
Uzmanlar, yaptıkları açıklamalarda, inşaat sektörünün büyük ölçüde toparlandığını ve zaman içerisinde eski günlerinde ki gibi faaliyet göstereceğini savunuyorlar.
Böylelikle bir sonraki sezon içerisinde gayrimenkul fiyatlarının yeniden yükselişe geçeceği belirtiliyor.
Hem sektörde yaşanan daralma, hem de bankaların uygulamış oldukları daha düşük faizli konut kredileriyle birlikte, memleketimizde birçok insan konut sahibi oldular.
Üstelik eski yapılara nazaran daha yeni sistemler içerisinde, birinci sınıf malzemelerin kullanılmaya başlanıldığı, doğalgazlı, parkeli, panel kapılı vs. dairelere sahip oldular...

İnşaat sektörüne yansıyan bu hızlı gelişme,

Aynı zamanda istihdam alanı da dahil olmak üzere,

Pek çok alanda ilerleme yapmaya da sebep olmuştur.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.