Mustafa Ekmekcioğlu

Mustafa Ekmekcioğlu

Ergenekon kumpası 'fos' çıktı

Türkiye Cumhuriyeti Asya, Afrika ve Avrupa kıtalarının kesiştiği çok önemli bir konumda bulunmaktadır. Türkiye aynı zamanda ticaret ve enerji koridoru üzerinde de bulunmaktadır. Su ve enerji kaynaklarının stratejik konumu nedeniyle ülkemiz her zaman emperyalist ülkelerinin iştahını kabartmıştır.

Ortadoğu gibi dünyanın en tehlikeli bölgesinde de bulunan güzel ülkemiz, her zaman için

güçlü ve kuvvetlilerin yaşayabildiği bu zorlu coğrafyada güçlü bir Ordu’ya sahip olmak zorundadır.

 İşte bu zorlu coğrafyada ancak güçlü ve kuvvetli bir ordu ile ülkesinin ve milletinin güvenliğinin sağlanabileceği ve bu zorlu coğrafyada sadece güçlü ve kuvvetlilerin yaşabildikleri hiç ama hiç unutulmamalıdır.

 Ve bu gerçekler nedeni ile ordumuza gözbebeğimiz gibi sahip çıkıp O’nu her tacizden ve tecavüzden ısrarla korumanın önemi apaçık ortadadır.  Amaçları Türk Silahlı Kuvvetlerini itibarsızlaştırarak biat kültürü içine kapatmak olan hain Fetöcülerin kumpasları artık çökmüş, Adalet geç de olsa tecelli etmiştir.

Bundan tam 12 yıl önce İstanbul’da Ümraniye’de sahte bir ihbarla Ergenekon adı ile başlatılan ve Balyoz, Poyrazköy, Askeri Casusluk, Kozmik Oda olarak devam eden davalardan en son Ergenekon davası da geçen gün İstanbul 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde beraatla sonuçlandı.

 Yalancılar, müfteriler yalanları ile iftiraları ile baş başa kaldılar, kurguladıkları kumpaslar çöktü. Bu düzmece davaları kurgulayan, destekleyen, yalancı şahitlerin, zavallıların asıl amacının, Türk Silahlı Kuvvetlerini itibarsızlaştırarak O’nu biat kültürü içine kapatmak olduğu da artık iyice açığa çıktı.

Hain Fetöcülerinin görüşüne göre  askerlik üretmeden tüketen, ülke ekonomisinin en büyük yükü olarak görürler, kısa sürede kalkınabilmek için ekonomi üzerinden bu yükün kaldırılması gerektiğini, sahte ve bilge tavırlarla anlatmaya çalışırlardı.

Bu amaçla harekete geçirdikleri TSK’ni itibarsızlaştırma harekatını Fetö Grubu, 2007 yılında Ümraniye’de bir gecekonduya yerleştirilen el bombalarının bulunmasının ardından Ergenekon sürecini başlatmıştı. Daha sonra da kurduğu kumpaslarla Balyoz, Poyrazköy, Askeri Casusluk, Kozmik Oda gibi davalar açıldı, operasyonlar yapıldı. Basına yansıdığına göre 12 yılda 3 bin kişi takip altına alınmış, 1360 kişinin ifadesi alınmış, 588 kişi de tutuklanmış ve binlerce sayfalık dosyalar hazırlanmış.

Ancak önceki gün yapılan son oturumda Ergenekon davasının bir kumpas olduğu ortaya çıkmış, hain Fetö örgütünün kendilerine karşı gelen askerleri saf dışı etmek amacıyla böyle bir kumpası ortaya attığı görülerek Ergenekon davasının tüm sanıkları beraat etmiştir.

Yıllardır hain Fetö örgütü tarafından acı çektirilen kişi ve aileleri beraat kararı ile buruk bir sevinç yaşamışlardır. Ülkemizin Fetö ve benzeri bütün hain terör örgütlerine karşı dikkatli olması gerekmektedir.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.