Hasan Hüseyin GÜLCAN

Hasan Hüseyin GÜLCAN

Kaçırmayacaksın Arkadaş!

Konyaspor çok iyi geçen bir hazırlık döneminin ardından ligin ilk maçına Eskişehir’de çıktı. Eskişehir maçı öncesi aklıma geçen sezonun ilk maçı geldi.

Geçen sezonun ilk maçında Fenerbahçe ile karşılaşmış ve galip gelmiştik. Çokta iyi geçmeyen bir hazırlık döneminin ardından gelen Fenerbahçe galibiyetinin ilaç gibi geleceğini düşünmüştük ama ardından bu galibiyeti destekleyen puanlar gelmeyince ciddi anlamda sıkıntıya düşmüştük.

Bu sezonda aklıma ‘’Acaba Eskişehir maçını kazanırsak, takım rehavete kapılır ilerleyen haftalarda sıkıntı yaşarmıyız’’ düşüncesi geldi. Çünkü geçtiğimiz sezonlarda ilk haftalardaki maçlarını kazanıp, hatta ve hatta ilk haftalarda liderlik koltuğuna oturup sezon sonunda küme düşen takımlar bile gördük.

Ne olursa olsun, özellikle bu sezon ligde alınacak her puanın çok önemli olduğunu düşünürsek, Eskişehir’den puan veya puanlarla dönmemiz gerekiyordu. Aslına bakacak olursak, puanı hak edecek futbolu oynayan takımda Konyaspor idi. İlk yarı sonunda Konyasporun 3-0 veya 4-0 önde olması gerekiyordu. Ama olmayınca olmuyor.

Hani bir laf var ya ‘’Senin futbolu sevmen yetmiyor, topunda seni sevmesi gerekiyor’’… Gerçektende öyle. Eskişehir’de futbolu oynayan, pozisyonlara giren, futbolun bütün gereklerini yerine getiren bir Konyaspor vardı. Atamayana atarlar lafı gerçek oldu ve Konyaspor üst üste golleri kaçırınca Eskişehir’de golleri attı ve sahadan galip ayrıldı.

Maçtan sonra birçok kimse hakemden dert yanacak. Dün maçtan sonra konuştuğum pek çok kimse ve birçok gazeteci ve TV’ci arkadaşlarımız yazılarından hep hakemden dert yandılar. Gece maçın özetini TV’den tekrar izledim. Ben doğru düşünüyormuşum. Konyasporun dünkü mağlubiyetinde hakemin etkisi olduğunu düşünmüyorum. Konyasporun atıpta sayılmayan golünde ise ben faul olduğunu düşünüyorum.

Aynı pozisyonu TRT ekranlarında Erman Toroğlu ve Sergen Yalçın’da yorumladı. Her ikiside benimle aynı görüşteydi. Belki 1-2 tartışma yaratacak pozisyon olabilir ama sen Konyaspor isen ve Eskişehiri hele ilk yarı o kadar kötü yakaladıysan atacaksın arkadaş, kaçırmayacaksın. Eskişehir kalesini atçıda! Konyaspor bana gol atsın diye beklemiyor ya! Fırsatı bulduysan yazacaksın, atamıyorsan sonucuna katlanacaksın.

Tamam, hakem genç ve tecrübesiz olabilir, Süper Ligdeki ilk maçıda olabilir, belki hatası ve yanlış kararlarıda olabilir ama ben özellikle de bu sezon Konyaspor ucuz puanlar kaybetme lüksünün olmadığını düşünüyorum.

Mağlubiyete üzüldüğümü belirtir, bu mağlubiyetin önümüzdeki haftalar önce ders niteliği taşıması dileklerimle, takımı Eskişehir’de yalnız bırakmayan tüm taraftarlara ve yöneticilere teşekkürlerimi sunarım.

Önceki ve Sonraki Yazılar