Hasan Hüseyin GÜLCAN

Hasan Hüseyin GÜLCAN

Final yine Eskişehir’de oldu

Geçtigimiz sezon olduğu gibi finali yine Eskişehir’de yaptık. Geçtiğimiz sezon mutlu yaptığımız finali bu sezon dostça bitirdik.

Hani Gazozuna bir maç derler ya öyle bir maç olacağını tahmin ediyorduk. Uzun süredir deplasman maçlarına gitmiyordum. Ama Konyaspor Kulübü araç kaldırınca final maçına gitmek istedim. Gazeteci arkadaşlarla birlikte otobüste maç üzerinde yaptığımız konuşmalarda maçın keyifsiz geçeceği ve berabere bitme ihtimali olduğu konuşuldu.

Tahir Erdoğan, Hasan Yıldırım ve Fatih Şeker maçın berabere biteceğini söylerken, Tahir Erdoğan müdürüm son maçta da olsa skor tahminini tutturmuş oldu. Maça girerken Eskispor Kulübü Başkanı Mesut Hoşçan ve stat görevlilerinin gösterdikleri ilgi ve alakadan dolayı kendilerine teşekkür ediyorum.

Aslında maçla ilgili çok fazla şey konuşmak istemiyorum. Sadece Konyasporun özellikle ilk arı çok iyi oynadığını İkinci yarı ise penaltı golünden sonra 15-20 dakikalık bir bölümde Eskişehirsporun tek kale oynadığını ve Konyaspor’un da müthiş bir savunma yaptığını söyleyebilirim.

Genç oyuncular Okan Derici ve Yunus Emre’nin oyuna girmesinden sonra bir ara bocalasakda defansımız ve Kaleci Kaya iyi gününde olunca sezonu 1 puanı alarak tamamladık. Konyspor puanını 42 yaptı ve kendi şehrinin plakasını bularak sezonu 42 puanla tamamladı.

Evet maçla ilgili çok fazla yazılacak bir şey yok. Sadece Eskişehir ile ilgili izlenimlerimi hafta içindeki yazımda aktaracağım. Sadece unutmadan şunu söyleyebilirim. Şehir hala sezın bitmiş olmasına rağmen takımına sahip çıkıyor. Bu açıkça belli oluyor.

Maç seyircisiz olmasına rağmen Konya’dan seyirci gelmesi ve bu inanların maça girememesine rağmen Eskişehire gelmeleri ve takımlarını yalnız bırakmamaları müthiş bir taraftarlık örnegi idi. Hele bir kardeşim var ailecek gelmiş. Muhasebeci bir kardeşim var yanlış hatırlamıyorsam ismi Aydın, hanımını ve çocuğunu almış Eskişehire maça gelmiş. Süper bir olay. Her zaman maça gelen ve takımımızı hiç yalnız bırakmayan İsa bey Hidayet Bey ve Mustafa Sırrı Demirel ile birlikte vefakar ve cefakar yeşil Beyazlı taraftarlarımızı ise canı gönülden en içten dileklerimle kutluyorum.

Şimdi sıra geldi Konyasporlu Yöneticilere. Hatrlıyorum daha 3-5 sene önce Bahattin Karapınar Beyin Başkanlığı dönemimde Denizli’de oynanan Denizlispor-Konyaspor liğ maçında Konyaspor yönetiminden hiç kimse maça gelmeyince protokol tribününe Denizlispor Başkanı Ali İpek’in yanına kim oturmuştu biliyormuşsunuz. Bizim Konyaspor’un çileli vefakar ve cefakar taraftarı Vedat abimiz oturmuştu. Düşünün hiçbir yönetici maça gitmiyor ve protokol tribününe Konyasporu temsilen bir taraftar oturuyor.

Bunu niye anlattım şimdi. Konyaspor Eskişehir maçı gazozuna bir maç. Her iki takımında iddiası kalmamış. Yani Eskişehire sadece gerçek futbol tutkunu ve gerçek Konyaspor sevdalısı olan insanların gelebileceği bir maçtı.

İşte böyle bir maça Konyaspor yönetiminin 4 önemli ismi gelmişti. Hafta içi olmasına ve her biri Konya’nın hatırı sayılır iş adamları olmasına rağmen son maçta takımlarını yalnız bırakmayarak Eskişehire gelen Fatih Yılmaz, Selçuk Aksoy, Ahmet Baydar ve Ömer Korkmaz Beylere şehrimiz adına ne kadar teşekkür etsek azdır. Şehrimiz ve takımımız için yaptığınız her şey için emeğinize yüreginize sağlık…

(Eskişehir maçında kendilerini göremedim ama sezon boyunca hiçbir deplasmanı kaçırmayan Necati Alper Sırıt ve Sertaç Tuza’yı unutmamak gerekir)

Önceki ve Sonraki Yazılar