Erhan Dargeçit

Erhan Dargeçit

AK Parti’de sahur sohbetleri

AK Parti’de sahur sohbetleri

Genelde ramazan ayında Konya’da her şey gibi siyasetin de “ölü” olduğunu söyleriz. Ben de bunu zaman zaman dile getirdim. Ancak hafta sonu AK Parti’nin sahur sohbetlerine katılınca bu fikrimin doğru olmadığını gördüm. En azından AK Parti için…

AK Parti 1 hafta 10 gündür Van’a ziyaretler düzenliyor. Yani işte ilk olarak Karatay ilçe teşkilatı, ardından Selçuklu İlçe teşkilatı ve bugün de Meram ilçe teşkilatı Van’la iletişim halinde ve bu iletişimi güçlendirme derdindeler.

Aslında hepimiz biliyoruz ki, eğer PYD, Ortadoğu’da IŞİD’e karşı bazı başarılı savaşlar vermeseydi Türkiye’de terör örgütü şimdiye kadar, çözüm sürecini kabullenip, terörü bitirme noktasına gelecekti. Ancak PYD’nin kısmi başarıları, PKK’nın da yüreklenmesine ve başkaldırısının devamına sebep olmuştu.

Ama bu gelişmenin neticesinde, Hükümet’te de en azından PKK ile bu sorunun çözülemeyeceği kanaati oluşması açısından doğru bir sürece girilmiştir. Şimdi, yapılması gereken en önemli şeyler, daha önceleri ihmal edilmiş olan doğu ve batıda yaşayan vatandaşların birbiriyle kaynaşmalarını sağlamak olacaktır.

Ve işte AK Parti teşkilatları da bu görevi –geleceğimiz açısından kutsal bir görevdir- yerine getirmeye çalışıyorlar.

Cuma gecesi Van’dan dönmüş olan Karatay AK Parti teşkilatı yönetimleri ve İl Başkanı Musa Aratsahur sohbetlerinde buluştular ve biz de orada olduk. Daha sonra Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız da programa dahil oldu.

Daha önceden o bölgeyi görmemiş olan Ak Partililer kendi gözlemlerini anlattılar. Ve o kadar güzel sosyolojik tespitler yaptılar ki yani bu düşünceler samimiyetle birlikte bir kitapçık haline getirilirse sanırım hem batıda yaşayan vatandaşların, doğudaki şartları daha iyi tasavvur etmeleri hem de sürekli bahsedilen “güneydoğu sorununun” aslında ne olduğunun daha iyi belirtilebilmesi ve halka yansıtılabilmesi başarılır diye düşünüyorum.

Gecenin 02.00’sinde hâlihazırda siyaset konuşan, memleket meselelerini tartışan bir örgütün başarısını sanırım tartışmak yersiz olur.

Hani her fırsatta Konya basınını topyekun “AK Partili” diye suçlayanlar var ya, onlara da bir cevap olsun bu durum.

Gecenin 02.00’si İl Başkanı, Milletvekili ve ilçe başkanı örgütleriyle söyleşi yapıyorlar. Politika mıdır? Evet, politikadır. Örgüt çalışması mıdır? Evet, Örgüt çalışmasıdır. Haber niteliği var mıdır? Evet, kesinlikle haber niteliği vardır.

Peki, böyle bir çalışmayı diğer partiler yaptılar da, basını haberdar ettiler de basın mı gelmedi? Tabi ki hayır... Çünkü böyle bir çalışma duymadık muhalefette.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Erhan Dargeçit Arşivi
SON YAZILAR