Erhan Dargeçit

Erhan Dargeçit

Barış için ‘zeytin dalı’

Barış için ‘zeytin dalı’

Tüm Dünya’nın umudu olacak “Zeytin Dalı Harekatı” başladı.

Kendisinde dünyanın her tarafına müdahale hakkı gören, güya barış için gittiği yerlerde kan, gözyaşı, vahşet ve ölümler götüren ABD’nin kışkırtmaları sonucunda Türk Silahlı Kuvvetleri(TSK) yayınladığı Milli Güvenlik Kurulu(MGK) bildirisinde belirttiği üzere Suriye’nin kuzeyine operasyon başlattı.

Yani buraya dikkat etmek gereklidir: MGK bildirisinde Afrin denilmiyor “Suriye’nin kuzeyi” diye belirtiliyor. Yani terörle mücadele sadece Afrin’i içermiyor, Suriye’nin kuzeyindeki tüm yerleri içeriyor. Yani Türk Ordusu ülkemizi tehdit eden terörü tamamen bitirecek bu harekâtla…

Rusya Hükümeti açıklama yapıyor “ABD kışkırtma yapıyor” diyor. Yani ABD’nin 4900 TIR silah verdiği, “30 bin kişilik ordu kuruyorum” dediği kışkırtmalarının neticesinde Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin böyle bir müdahalesinin normal olduğunu açıklıyor Rusya Hükümeti…

Bir kere şunu en başta ortaya koymak gerekir: Bu harekat, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin terörle mücadelesinin hatta terörü destekleyen ve terörü besleyen ABD ile mücadelesinden başka bir şey değildir. Ve bu mücadele Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin haklı mücadelesidir. Dolayısıyla bu aslında emperyalist ABD ile bir savaştır.

ABD’nin uşakları olan PKK-PYD ve DEAŞ, bu harekâtla, büyük bir hezimete uğrayacak ve yok olacaklardır. Tabii ki bu yok oluş aynı zamanda ABD’nin de daha da yalnızlaşmasını getirecektir.

Bu harekatın ÖSO’ya destek gibi gösterilmesi kesinlikle yanlıştır. Bu harekat ÖSO için değil Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin teröristlere cevabı olarak nitelenmesi gerekir. ÖSO belki şimdilik Türk Ordusu’nun yanında gözükebilir ama oradaki Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin muhatabı Suriye Devleti olacaktır.

Devletimiz, Suriye Devleti ile işbirliği içerisinde Suriye’nin kuzeyini tüm terör örgütleri ve çetelerden temizlemelidir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti için PKK-PYD ne ise DEAŞ-IŞİD gibi terör örgütleri de aynıdır.

Bu harekat bölgenin güvenliği açısından önemli olduğu gibi, Suriye açısından, İran açısından, Rusya açısından ve tüm Ortadoğu ülkeleri için de önem arz etmektedir.

Nasıl Rusya Hükümeti açıklama yapıp “ABD kışkırtmasına karşı Türkiye’nin bu harekatı yaptığını” açıklamışsa; Suriye ile işbirliği yapılmasıyla, tüm Dünya ülkeleri de bu harekatın çok yerinde olduğunu savunacaktır.

Büyük Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kahraman ordusu bu harekatı da daha öncelerinde olduğu gibi başarılı ve burnu kanamadan tamamlayacaktır. Bu ordu “6. Filo Defol” diyen Milli duygunun 2018’deki yansımasıdır. Bunu da gözden kaçırmamak gereklidir.

Bütün dualarımız Türk Ordusu ile birlikte olsun…

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Erhan Dargeçit Arşivi
SON YAZILAR