Emel Şerife Hasçağan

Emel Şerife Hasçağan

Gün dayanışma günü

Gün dayanışma günü

Gün dayanışma günü

Ülke ve birey olarak çok büyük bir sınav vermekteyiz. Bu sınavdan  en az zararla çıkmak için üzerimize düşeni eksiksiz yerine getirmeliyiz.

Bu da, birliğimize sıkı sıkı sarılmakla, virüse karşı verilen mücadelede devletimizin yanında olmakla, birey olarak sorumluluklarımızı yerine getirmekle olur.

Lütfen koronavirüsünün hayatımızı ve ülkemizi mahvetmesine izin vermeyelim. Küresel güçlerin korkularımız üzerinden bizi ele geçirmesine müsaade etmeliyim. Zaman çok önemli, hem insan hayatı için hem de ülkemizin ekonomik ve sosyal yapısı için. Fazla yara almadan normalleşmemiz gerekiyor.

Ülkemizi de etkisi altına alan bu küresel savaşı sadece, devlete bırakarak kazanamayız.  Ya da birilerinin yaptığı gibi, “Sağlık Bakanlığı yapsın da görelim” gibi bir muhalefet tavrıyla da bir yere varamayız… Devlet kadar her birimizin de aynı sorumluluğu üstlenmesi ve mücadele etmesi gerekir.

Her büyük felaket gibi korona salgını da dünyanın gidişatını değiştirecek, bazı ülkeler büyük yıkımlar görerek, zorunlu değişimler yaşayacaktır. Bu arada, güçlü bağışıklık sistemine sahip insanlar gibi, iç yapısı güçlü olan ülkeler, bu savaştan daha az hasarla çıkacaktır…

O vakit! Gün dayanışma ve birlik zamanı… Moralimizi yüksek tutalım. Birbirimizi uyaralım; evden dışarı çıkmayalım

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Emel Şerife Hasçağan Arşivi
SON YAZILAR