Emel Şerife Hasçağan

Emel Şerife Hasçağan

28 Şubat Postmodern Darbe

28 Şubat Postmodern Darbe

28 Şubat Postmodern Darbe

Türkiye’nin yakın tarihinde en önemli dönüm noktalarından biri olan 28 Şubat Postmodern Darbesi, güçlü bir medeniyete sahip olan milletimizin, bütün kutsallarına ve değerlerine yönelik gerçekleştirilen en önemli darbeydi.

Tarihi süreç içerisinde 27 Mayıs ve 12 Eylül gibi birçok darbelere ve muhtıralara maruz kalan ülkemiz, “geleneksel” darbelerden farklı olarak gerçekleştirilen 28 Şubat Darbesi ile bambaşka bir döneme girmişti. Öyle ki bu dönemde, çorbacılar dahi fişlenmiş, ikna odalarıyla başörtülü öğrencilerimize psikolojik baskılar yapılmış, üniversite kapılarında polis zoruyla başları açtırılmaya çalışılmıştı.

Zamanın büyük medya kuruluşlarının destekleriyle kamuoyunda irtica geliyor algısı oluşturularak büyük bir infial meydana getirilmiş, bankalar hortumlanmış, devletin ekonomisi çökertilmiş ve milletimizin sosyal ve manevi hayatına doğrudan müdahale yapılmıştı. Üstelik bu darbe döneminde yaşatılan zulüm, yalnızca belirli bir kesimin eliyle yapılmamış; askerin başı çektiği süreç, siyaset, medya, iş dünyası, üniversite ve meslek örgütleri tarafından da profesyonel bir organizasyonla yürütülmüştü.

Bin yıl sürecek denilen 28 Şubat Postmodern Darbesi, plan yapanların en hayırlısı Allah’ın yardım ve lütuflarıyla kısa sürede sona erdi. Şer gözükende hayır vardır hükmünce, bu sıkıntılı sürecin ardından milletimiz yeni bir sabaha uyandı. Bugün, devletimizle, milletimizle daha güçlü yürüdüğümüz yeni bir dönem yaşıyoruz.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Emel Şerife Hasçağan Arşivi
SON YAZILAR