Ramazan Yüce

Ramazan Yüce

Gülen'le aşık atmak

Gülen'le aşık atmak

Üniversiteden bir arkadaşım sosyal medyada 'Biz Birlikte Türkiye'yiz'e ait bir videonun paylaşımını yapmış profilinde. Gezinirken önüme geldi. Videonun altında "40 yıllık FETÖ'nün varlığını 15 yıllık Ak Parti'ye mal eden beyinsizler iyi izlesin. Paylaşmayan Kalmasın...”yazılı idi. Videoyu açtım, dört dakikalık bir video idi. Uzun olmayınca açıp izledim.

 

Video, GÜLEN’in yabancı bir kanala verdiği röportajından bir bölümü kapsıyordu. GÜLEN’e, “Uzun süre ERDOĞAN ile uzun süre ittifak yaptınız, onunla inanç kardeşiydiniz. Laik orduya karşı birlikte mücadele ettiniz, kopuş neden oldu? Bu büyük nefret nereden kaynaklanıyor? Zira ERDOĞAN’ın taraftarlarını Hitler’in SS’iyle karşılaştırıyorsunuz, Nasıl oldu bu değişme” şeklinde soru soruyor. GÜLEN röportajında “Kendisiyle pek karşılaşmadığını, belediye başkanı iken yanına gelip Erbakan’dan ayrılıp yeni bir parti kuracağını söylediğini, ben de kendisine bizim bu işlerle pek işimiz olmaz, zira çalıştığımız alan bellidir, eğer kurmak istiyorsan orduyla iyi geçin, Hocayla vuruşmadan bu işi yapın, demokrasiden vazgeçmeyin… şeklinde samimi görüşlerini ifade ettiğini, benden ayrıldıktan sonra asansörle aşağıya inerken yanındaki kişiye ‘Evvela bunların hakkından gelmek lazım’ dediğini,  alternatife tahammülsüzlüğünü ta o zaman gösteriyor…” diye açıklama yapıyor.

 

Bu röportajı paylaşan güya Erdoğan’ın yapıdan geçmişten beri haz almadığını, bu yapı ile yakın olmadığını, FETÖ kazanımlarının sadece bu dönemde oluşmadığını ispatlamaya çalışıyor. Doğruluk payı da yok değil hani. Fakat bu paylaşımı bu amaçla veren kişi eğer paylaştığının içeriğine iyi bakarsa GÜLEN’in iyi bir algı oluşturmaya çalıştığını anlardı. Gülen bu içerikli bir başka videosunu 15 TEMMUZ’un ertesi günü yani 16 Temmuz 2016’da paylaşıma çoktan vermişti bile. Ben bu videoyu paylaşan kimseyi çok saf gördüm, o kadar saf ki GÜLEN’in oluşturmak istediği algıyı görmeyecek kadar bir saf hem de. Zira GÜLEN, videosunda sureti haktan görünerek şunu demek istiyor: “Erdoğan, ta belediye başkanlığı döneminde ERBAKAN’ı kendisine alternatif gördüğünü, onu siyaset dışına ittiğini, çünkü alternatiflere karşı tahammülünün olmadığını, bizi de kendisine bir alternatif gibi gördüğünü, bizi ta o zamandan yok etmeye karar verdiğini asansörle aşağıya inerken evvela bunların hakkından gelmek lazım dediğini, bu darbeyi de bizim üzerimize yıkmak için icat ettiğini, bizim böyle şeylerle ilgimizin olmadığını…” bir algı olarak zihinlere yerleştirmeye çalışıyor. Sonra ta belediye başkanlığı döneminde aralarında geçtiğini ifade ettiği bu konuşmayı niçin darbe ertesi günü servis ediyor? Zaten birçok konuşmasında darbenin bir mizansen olduğunu, kontrollü olduğunu ifade etti durdu. Onun yediği bu herzeye içimizde inananların sayısı da az değil, yurtdışı da sanırım bu şekilde görüyor. Herkese “Duyduk duymadık demeyin, bu adam var ya bu adam, yıllar önce beni yemeyi kafasına koymuştu, durum bundan ibaret” demek istiyor.

 

GÜLEN öyle rol yapıyor ki sanırsınız dünya ile hiç işi yok, doğru dürüst tanıdığı kimse yok, kendi halinde sureti haktan bir insan görünümü verirken hinliğini yapmaya ve rolünü iyi oynamaya devam ediyor. Adamın videosunu izlerken bu adam yanlış meslek seçmiş, bundan uluslar arası seviyesinde iyi bir film artisti olurmuş dedim. FETÖ düşmanı kişiler de bu videoyu mal bulmuş mağribi gibi servis ediyor.  Bence FETÖ’nün oluşturmak istediği algılara videolarıyla alet olmamak lazım. Öyle ona ait yayımlanan her videosunu paylaşmadan önce bin düşünmek lazım. Yeni yeni yayımlanan videolarıyla sempazitanlarına hala mesaj veriyor. Kendi elimizle onun oyununa gelmeyelim. İyi bir iş çıkardık diye sevinmeyelim. Böyle yapmaya devam edersek onun ekmeğine yağ sürmüş oluruz. En iyisi onunla ilgili bir şey paylaşmamak, onu yok kabul etmektir. Zira hinlikte, hainlikte, rol yapmada, sureti haktan görünmede kimse onunla aşık atamaz.

 

Sahi Gülen’le ilgili videoları paylaşmak kimin işine yarıyor? Ava giderken avlanmayalım! 18/08/2017

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Ramazan Yüce Arşivi

Mina

26 Aralık 2020 Cumartesi 00:01
SON YAZILAR