Mustafa Ekmekcioğlu

Mustafa Ekmekcioğlu

TOKİ konutları

Hepimizin artık çalışmalarını yakından tanıdığı TOKİ, Konya için yeni evler yapmak için ihaleler yaptı. Bundan önce dar gelirli ve evi olmayan emekliler için yapacağı 499 konut için müracaatlar sona erdi. Şimdi de Meram’da 804 konut yapmak için ihalesi yapıldı.

 

Ancak gel gelelim, TOKİ konutları özellikle dar gelirli vatandaşlarımız için yaptığı konutlar ile diğer yaptığı lüks konutlar arasında büyük farklılıklar oluşmaktadır. Dar gelirli vatandaşlarımız için yapılan 2+1 konutların malzemeleri ile lüks yapılan 2+1 ve 3+1 konutların malzemeleri farklılık göstermektedir.

 

Yazır TOKİ konutlarında oturmakta olan bir çok vatandaş, daireler arasındaki bölmelerin kartonpiyerden yapıldığını ve ses geçirdiğini söylemektedir. Keza Meram Gödene’de yapılan TOKİ konutlarında da aynı şikâyetler gelmektedir.

 

İnsan ister istemez ayrım mı yapılıyor diye düşünmeden alamıyor kendini. Ev biraz iyiyse fiyatı korkunç derecede fahiş. Ucuz olanlarda ise ne mimari var ne de malzemenin iyisi. Adeta dökülüyor. Zaten bulma şansın çok az. Geçen gün bir haber karşıma çıktı. Yapılan konutların büyük bölümü lüks. Çok az kısmı vatandaşın alabileceği güçte.

 

Konya’daki evi olmayan emekli vatandaşlar için yapılması düşünülen 499 konutun kura çekimleri 2 Şubat 2016 tarihinde açıklanacak. Meram’da yapılması düşünülen emekli konutları için vatandaşlar büyük bir bekleyiş içerisinde. İnşallah yapılacak olan bu konutlarda ayrımcılık yapılmaz da malzemesi ve işçiliği güzel konutlar ortaya çıkar. Emekli vatandaşlarımızdan bu kadar iyilik göz ardı edilmez.

 

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.