Mustafa Ekmekcioğlu

Mustafa Ekmekcioğlu

Devlet Bahçeli ile 20 yıl

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli   6 Temmuz 1997 tarihinde yapılan 5. Olağanüstü Kongre sonrası, merhum Alparslan Türkeş'in ardından Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanlığı görevini üstlenmişti.

 

Türk siyasetinin önemli aktörlerinden olan, özellikle 15 Temmuz 2016'daki FETÖ'nün hain darbe girişiminde gösterdiği dik duruş ile gönüllerde adeta taht kuran Bahçeli'nin MHP'nin liderliğine geçmesinin üzerinden tam 20 yıl geçti.

 

Ülkemizin en kritik dönemlerinin yaşandığı bu yirmi yıllık dönemde Devlet Bahçeli’nin ortaya koyduğu siyasi çizgi çok önemliydi. Devlet bahçeli aradan geçen bu yirmi yılda

Ortaya koyduğu siyasi çizginin önce ülkem ve milletim sonra partim ve en sonunda ben çizgisi takdire şayandır.

 

Yirmi yılda ülkemizin en zor anında yaptığı olumlu görüş ve işbirliği ile krizlerin önlenmesinde büyük rol oynayan Devlet Bahçeli, hiç şüphe yok ki siyasi tarihimizdeki mümtaz yerini almıştır.

 

Özellikle 15 Temmuz gecesi dik duruşu ve kararlı tavrı ile milletinin, devletinin  ve ordusunun arkasında duran MHP Lideri  Devlet Bahçeli yine tarih sahnesinde ki yerini almış ve darbenin karşısında gösterdiği siyasi feraset ve duruş ile Türk Milletinin bir kez daha muhabbetine ve sevgisine mazhar olmuştur.

 

İleri görüşü ve devlete olan kayıtsız bağlılığı ile oyun kuranların oyunu bozan Devlet Bahçeli, İktidar partisine gerekli desteği vererek ülkemizin en zor anında devlet sevgisinin en önde geldiğini göstermiş, ülkemizin huzuru için elinden geleni ortaya koymuştur.

 

Sivil anayasaya ve başkanlık sistemine geçişte verdiği olumlu kararla ülkemizin gelişmişliğinin ve ilerlemesinin önünü açarak önce devlet diyerek takdir toplamıştır. Hain FETÖ yapılandırılmasının ortaya çıkarılmasında ve adalete teslim edilmesinde de büyük katkıları olan , anayasa değişikliğinde anayasanın ilk dört maddesinin teminatı olan Devlet Bahçeli'nin imzası ve MHP'nin mührü vardır.

 

Vatan ve milletin bölünmezliği, büyük Türk milletinin bekası,ülkemizin geleceği adına büyük sorumluluklar alan Devlet Bahçeli, yaptığı icraatlar, verdiği kararlar ve verdiği kararların arkasında dik durarak Türk milletinin kalbinde derin bir sevgiye sahip olmuştur.

 

 

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.