Merve Çetin

Merve Çetin

Böyle ilerlenebilir mi?

Böyle ilerlenebilir mi?

İlerlemek… Birden çok manası olan kelimelerimizden biri.

Ben de birden fazla anlama gelen bu kelimenin bir tarafından tutacağım…

Türk milleti, ilerlemeyi yanlış anlayan şahsiyetlerden çok çekti. Evet; şöyle bir etrafınıza bakın. Doğru olan bir şeyi kabul etmemeyi meziyet sayan ne kadar çok insan var. Doğruya aykırı davranıp, absürt olmayı, değerleri hiçe saymayı ‘ilerlemek’ zannediyorlar…

Aklı başında olan herkes de bilir ki; ilerleme böyle olmaz. İlk olarak kendimizi tanıyacağız, milletimizi ve değerlerini tanıyacağız. Kendi iç dinamiklerimize göre ‘ilerleyeceğiz’.

İş öyle oldu ki inancımızın, geleneğimizin, töremizin yasakladığı şeyler sorgulanmaya başladı. Bu bir akım haline geldi. Aşırılık gündem, moda oldu. Giyim, kuşam, konuşma ve fikirleriyle aykırılaşan nesil birileri için vazgeçilmez oldu. Çünkü bunlar çabuk galeyana gelen, kültürüne ecdadına yabancı olan kesim rahatça yönlendirilebiliyor.

Bir oluşuma bağlı olmadan yaşama düşüncesi mevzubahis olan nesli asi bir hale getirdi. Kendileri gibi düşünmeyenleri cahil sayan, bağnazlıkla suçlayan bu nesil, kuralları hiçe sayıyor. Büyüklere hürmetsizlik, saygıda eksiklik, merhametsizlik önemli bir hastalık haline geldi. Sapkın görüşleri savunmayı sorumluluk biliyorlar. Bu tür düşünceler bir tercih olamaz. Siyasi görüş, fikir hiç olamaz.

Bu düşünce ile mücadele etmek millet olarak bizler için sorumluluktur. Temellerimize yapılan saldırılara seyirci kalmamalıyız. Bilinçli olmalıyız. Onlara yabancı olmamalıyız. Öyle ki düşmanı tanımadan girişilecek bir fikir harbinin sonuçları hazin olacaktır.

Esenlikler…

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum
Merve Çetin Arşivi
SON YAZILAR