Prof.Dr. Mahmut TEKİN

Prof.Dr. Mahmut TEKİN

TÜRK HALKININ DEVRİMİ

TÜRK HALKININ DEVRİMİ

Türk halkı bir devrim yapmıştır. Evet. Padişah değil, tek adam değil, ordu değil, dış güçlere çalışan vesayet odakları değil, halkın oylarıyla ülkenin yönetim şekli değiştirilmiştir. Ve bunun mimarı Recep Tayyip Erdoğan olmuştur.

Recep Tayyip Erdoğan'ın siyasi hayatı boyunca en büyük eseri, ne köprüler, ne yollar ne de ekonomideki gelişmelerdir. O'nun en büyük eseri, köhnemiş vesayet sisteminin yerine, hakka dayanıp halkıyla birlikte getirdiği #Başkanlık sistemi olmuştur.

Bu sistem, uyum yasalarının da çıkarılmasının ardından, halkın izni olmadan yönetime dışardan yapılan müdahaleleri en aza indirecektir. Hükümet direk halk tarafından seçileceği için vaatlerini yerine getirmek ve yeniden seçilmek için var gücüyle çalışacak ve kalkınmanın önü açılacaktır.

Eğer Müslüman Türk halkı doğru yöneticileri seçmeye devam ederse Türkiye Allah'ın izniyle dünyada müslümanların umudu olmaya, daha güçlü şekilde devam edecektir.

Yeter ki içerdeki birliğimizi bozmaya çalışanlara fırsat vermeyelim. Hayır ya da evet verdi diye (teröristler hariç) kimseyi ötekileştirmeyelim. Çünkü bu sistemde iki taraf da birbirinin oyuna ihtiyaç duyacak. İktidarı halk belirleyecek.
Şu andan itibaren hükümetin ve Sayın Erdoğan'ın önceliği terörle etkin mücadeleyi sürdürmek ve ekonomi ile işsizlikteki sorunları çözmeye çalışmak olmalıdır.

Ve en önemlisi halkımız artık seçimlerden ve onun doğal sonucu olan kutuplaşmadan yorulmuştur. 2019'a kadar seçim olmamalı ve sorunlarımıza odaklanmalıyız.

Milletine ve İslam dünyasına hizmet edecek bir Türkiye umudumuz hep daim olsun.

Başkanlık sistemi hayırlı olsun.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
Prof.Dr. Mahmut TEKİN Arşivi
SON YAZILAR