Yazılarımız ses getirdi…

Bir gazetecinin, yazarın en mutlu olduğu anlardan birisi de yazdığı köşe yazıları ve yaptığı haberlerin yetkililer tarafından dikkate alınması, haberde veya yazıda geçen konuları yerinde incelendiğini görmesidir.

Özellikle Ahırlı İlçesi ile ilgili kaleme aldığım yazıların büyük bölümüne nedenini bilmiyorum hiçbir yetkili gerektiği ölçüde yanıt vermemişti.

Gazetemizde 10 Temmuz ve 11 Temmuz 2017 tarihlerinde Ahırlı'nın sorunlarını içeren iki tam sayfa haber yayınlanmıştı. Ahırlı'nın bir çok sorunlarını gündeme getirmiştim. Son olarak ta 15 Temmuz'un yıldönümü nedenleri ile İlçe Merkez Mahallesi sakinleri tarafından düzenlenen etkinlikleri kaleme almıştım.

15 Temmuz Demokrasi Nöbeti etkinlikleri için Ahırlı İlçe Kaymakamlığı ve İlçe Belediye Başkanlığı Akkise Mahallesi'nde etkinlik düzenlemişti. Ahırlı İlçe Merkez Mahalle Muhtarı ve tüm Mahalle Sakinleri de kendi imkanları ile İlçe Merkezi'nde Demokrasi Nöbeti'ne yakışır bir şekilde yaklaşık Bin 500 kişiye yemek vermiş, mevlit, hatim duası, Havai Fişek gösterisi, şiir ve marş dinletisi, 15 Temmuz anılarının anlatılması, 150'ye yakın aracın katıldığı araç konvoyu ve sabaha kadar süren etkinlikler ile başarılı bir çalışmaya imza atmışlardı.

Hatta o gün Ahırlı İlçe Kaymakamı Yasin Akgül ve Ahırlı İlçe Belediye Başkanı İsa Akgül, etkinliklerini düzenleyen komite tarafından kendilerine konuşma hakkı verilmemesi nedeniyle biraz sitem etmişler hatta iddialara göre İlçe Kaymakamımız etkinliklere katılan bazı kamu görevlilerine çok sert bir üslup ile müdahale bile etmiş…

Yaşanan tüm bu gelişmelerin ardından Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Mehmet Tekin, Ak Parti İlçe Başkanı Ercan Altunbay ile Ahırlı İlçe Merkezine giderek Belediye Meclis Üyesi Cemal Koçak ve ilçe sakinleri ile uzun süre sohbet etmiş ve benim kaleme aldığım sorunlar ile ilgili ilçe sakinlerinin de görüşlerini almış.

Belediye Meclis Üyesi Cemal Koçak, İl Başkan Yardımcısına yaşanan sıkıntıları dile getirirken çok güzel ifadeler kullanmış. Kendisini bu cesur savunması nedeniyle gerçekten tebrik ediyorum.

Daha sonra görüştüğüm Cemal Koçak, "Bizim yıllardır ne Akkiseli hemşehrilerimiz ile ne diğer mahallelerimiz ile hiçbir sorunumuz yoktu. Bundan sonra da olmaz. Ancak Belediye Başkanımız ve İlçe Kaymakamımız ilçe merkezi ve mahalleler arasında ayırım yaparak bizleri de hemşehrilerimiz arasında zor durumda bıraktı.

Resmi bayramların kutlamaları veya bir çok etkinlik Ahırlı'da da yapılsın Akkise'de de yapılsın. Bizim bir itirazımız yok ki.

Belediyeye işçi alımı sırasında hiçbir şekilde adaletli davranılmadı. Hizmet konusunda Ahırlı olarak beklentilerimizin hiçbiri ne yazık ki gerçekleşmedi. En ufak bir ihtiyaç için bizleri başka yerlere gitmemiz için zorluyorlar.

Bu doğru değil. Sayın Kaymakamımız 15 Temmuz'un yıldönümü etkinliklerinin Ahırlı Merkez Mahallesi sakinleri tarafından yapılmasına bile tepki gösterdi.

15 Temmuz sadece bizim veya sadece Akkise'nin bir olayı değil ki. Bu Milli bir görev, Akkise'de yapılması ne kadar iyi ise Ahırlı'da yapılması da o kadar iyi. Buna niye tepki gösterdi anlayamadık. Ben gücüm yettiği sürece sorunları gündeme getirmeye ve Ahırlı ilçemizin hakkını korumaya gayret edeceğim" diyerek duygularını dile getirdi.

İlçemize gelen İl Başkan Yardımcımız inşallah, Sülek Yaylası Dipsiz Göz'ün Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan işgalini, Aliçerçi, Harmanpınar ve yayla yollarının durumunu, Ahırlı içerisinde ki sorunları, mahalleler arasına sokulmaya çalışan soğukluğu ve ayırımcılığı yetkili kişilere iletir.

Ve yine inşallah İl Başkan Yardımcısı Mehmet tekin bey, Ahırlı İlçe Belediyesi tarafından ilçe merkezinde ki bir esnafa 11. 07. 2017 tarihinde kesilen tutanak üzerinde yer alan 'TC Ahırlı İlçesi AKKİSE BELEDİYE BAŞKANLIĞI'          yazan tutanak evraklarının nereden geldiği, kullanılmasına kimlerin izin verdiği,  her şeyden önemlisi mahalleler arasında haksız bir ayırımcılığa yol açmasına neden göz yumulduğu ve bunun sorumluları hakkında da İl Teşkilatına gereken  raporu verir.

Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Mehmet Tekin bey inşallah Akören Bağyurdu yolunun da yapılmasına rağmen neden 4 yıldır asfaltlanmadığını da sorgular.

Kendileri ilçe sakinleri ile yaptığı görüşmelerde tüm bu sorunların takipçisi olacaklarını özellikle vurgulamış. İnşallah bu kez bari Ahırlı'nın sesini bir duyan olur.

Bakalım inşallah gerçekleşir, bunu zamanla göreceğiz…

Önceki ve Sonraki Yazılar