Ali Sait Öğe

Ali Sait Öğe

Umut değil acı ile geldi…

Umut değil acı ile geldi…

Büyük olaylarla geride bıraktığımız 2016 yılını tüm acılarını yüreğimizi gömerek büyük umutlarla karşılamaya hazırlandığımız 2017 yılının ilk dakikaları ne yazık ki bütün umutlarımızı bir anda acıya dönüştürdü.

Terör hain yüzünü bu kez İstanbul'da bir eğlence merkezinde gösterdi. Bir polisimiz şehit olurken 39 kişide hayatını kaybetti. 4'ü ağır 65 de yaralı.

Her yeni yıl yaklaştığında gazetelerde, sosyal medyada, telefon mesajlarında birbirinden güzel temenniler yayınlanır. Süslü cümleler ile giden yılın ne kadar kötü olduğu yeni yılın ise büyük umutlarla geldiği anlatılırdı.

Bu, çok uzun yıllardır hemen hemen hiç değişmeyen ve her yıl sonunda tekrarlanan bir alışkanlık haline getirilmişti.

Her yılın sonunda, o yılda yaşananların gerilerde kalması, yeni yılda yeni umutların olması istenir di.

Bu yıl sonunda da aynı temenniler tekrar edildi. Geçen sene, evvelki sene, ondan önceki senelerde söylenen her kelimeler, 'Kopyala-Yapıştır' tekniği ile cep telefonlarındaki, sosyal medyada ki yerini aldı.

Şöyle olsun, böyle olsun, şu olsun, şu olmasın,  yenileri gelsin gibi süslü kelimeler bu yıl bence çok yetersiz ve gereksiz kaldı.

Çünkü ülke olarak millet olarak bu süslü ve iletişim patronlarını zengin edecek özü olmayan mesajlar yerine daha ciddi temennilerde bulunmamız gerektiğini düşünüyorum.

Biz millet olarak birbirimize bu tür temennileri iletirken terör ne yaptı? Hain yüzünü bir kez daha çok acı bir şekilde gösterdi. 2017'nin ilk dakikalarında planlı bir şekilde gerçekleştirilen saldırı ile nasıl bir mesaj verilmek istendi?

"2017 böyle başladı" mı denilmek istendi. Bir tek kişi nasıl olur da uzun namlulu silah ile sözüm ona onlarca muhafızının olduğu iddia edilen bir eğlence merkezine girerde ilk olarak kapıdaki polis memurunu şehit eder sonra içeri girerde bu katliamı gerçekleştirir.

Sosyal medyada yer alan iddialara göre kapı ile içerinin arasında ki mesafe oldukça uzun imiş. Bu kadar mesafede o meşhur korumalar ne yaptı?

Sorulan sorular ne olursa olsun bir gerçek var ki o da terörün ülkemiz üzerinde oyunlarını oynamaya devam edeceği.

Bu nedenle millet olarak tek vücut olma zamanımız geldi de geçiyor bile.

Unutulmasın ki 2016 yılı gerçekten ülkemiz için, 'Kara bir yıl' olarak hafızalarımızda ki yerini hep koruyacak. 15 Temmuz gibi ülkemizin üzerinde bu güne kadar oynanan oyunların en tehlikelisini yaşadığımız 2016 bizim için unutulmayacak bir yıl olacak.

 

 

Bunun için 2017 yılı için daha ciddi temennilerimizin ve gayretlerimizin olması gerekiyor.

Kısacık mesajlar ile insanların gönüllerini almak tabi ki güzel bir düşünce. Ama bizim küçük değil daha güçlü mesajlara ihtiyacımız var diye.

Rabbim bizlere bir daha 15 Temmuzlar yaşatmasın? Rabbim bizleri dışarıda bildiğimiz değil, içerde ki bilmediğimiz düşmanların şerrinden korusun.

Ülkemizde her köşeye sızmış, vatan hainlerinden 'VATANIMIZI' korusun.

Yüreği vatan sevgisi ile dolu olan gerçek vatan evlatlarını, vatan hainlerinden ayırt etmek için yargımıza güç versin.

Sadece ülkemiz için değil tüm İslam aleminin refahı ve barışı için canlarını hiçe sayan Ordumuz ve Mehmetçiklerimize zaferler nasip etsin.

İktidarı ile, muhalefeti ile herkes tek yürek olsun. Artık ülkemizde şehitler olmasın. İslam ülkeleri üzerinde oynanan oyunların inşallah sonu gelsin.

Gencecik fidanlar toprağa düşmesin, anneler-babalar-eşler-çocuklar artık ağlamasın.

Rabbim inşallah 2016 yılında yaşanan tüm güzelliklerin tekrarını nasip ederken, yaşanan tüm kötülüklerden, savaşlardan, ihanetlerden, bu vatanın ekmeğini yiyip bu vatana ihanet eden vatan hainlerinin yaptıklarını bir daha göstermesin.

Yaşadığınız tüm acıların geçmişte kalması, özlediğiniz tüm güzellikleri 2017 yılında yaşamanız umudu ile hayırlı seneler dilerim…

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
Ali Sait Öğe Arşivi
SON YAZILAR