Organize çok güzel!!!

Bu hafta ki yazıma küçük bir fıkra ile başlamak istedim.

Adamın biri evinde bir işle uğraşırken kaza sonucu parmağını kestirir. Hanımının ısrarları ile hastaneye gider. Bahçe kapısının girişinde iki levha ile karşılaşır,

‘Acil Servis hastaları-Poliklinik Hastaları’. Benim elim kesildi acil servis der ve oraya yönelir. Acil servis girişinde iki kapı ile karşılaşır, ‘Yaralamalı Hastalar-Normal Rahatsızlıklar’. Benim durumum yaralamalı der ve o tarafa yönelir.

Yaralamalı hastalar kapısından girer karşısına iki kapı daha çıkar, ‘Hayati Tehlikesi olan Yaralamalar-Hayati Tehlikesi Olmayan Yaralamalar’. Benim yaram küçük bir yara hayati tehlikem yok der ve o kapıdan içeri girer.

İçerde küçük bir müdahale edileceğini umut ederek girdiği kapıdan direk hastanenin arka bahçesine çıkar.

Eve varır eşi, “Ne yaptılar parmağına baktılar mı” diye sorar. Adam ise , “Yo parmağım hala kanıyor bakan olmadı ama ORGANİZE ÇOK GÜZELDİ” der.

Bunu niye anlattım.

Son günlerde vatandaşların neredeyse tamamı hem elektrik hem su paralarından şikayetçi. Daha önce 35 TL’yi geçmeyen su faturası son iki faturada 80 TL sınırında gelmeye başladı.

(İşin şakası neredeyse damacana su fiyatına yaklaşıyor)

Faturaya bakıyorum ilk Endeks 472-Son Endeks 491. Tüketilen su miktarı 19 ton? Birim fiyatına bakıyorum 2.80’den tutarı 53 TL. (Hoş bu rakam bile çok fazla da) Faturaya bakıyorum 77.00 TL.

Fatura da ki ORGANİZEYE bakıyorum harika… Belediye’de fatura ödeme noktalarındaki ORGANİZE’YE bakıyorum harika…

Anlatımlarda ki ORGANİZEYE bakıyorum harika. Kısacası para almak için yapılan her çalışma ORGANİZE harika ama bizim parmağımız hala kanıyor!

Güzellikler göz ardı edilemez…

10 Ocak çalışan Gazeteciler Bayramı geçtiğimiz günlerde Büyükşehir Belediyesi’nin katkıları ile Selçuklu Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve bölgeye olağanüstü bir değer ve güzellik katan, ‘Ecdat Parkı’nda hemen hemen tüm Konya basının katılımı ile kutlandı.

Kelimenin tam anlamı ile harika bir yatırım olmuş. Gerçekten Selçukluya ve ecdadımıza yakışan bir yatırım. Selçuklu Belediye Başkanımızı ve ekibini önce Sille Baraj Parkı sonra Ecdat Parkı için yürekten kutluyorum.

Karatay Belediyesi’nin son olarak hayata geçirdiği Şehir Parkı ve daha önce tamamlanan parkları, Meram Belediyesi tarafından bölgeye kazandırılan 80 Binde Devr-i Alem ve son olarak projesi geçtiğimiz günlerde tanıtılan Dutlukır Parkı Konya’nın belediyeler nezdinde yapılan kesinlikle en güzel yatırımlarının başında geliyor.

Birbirimizi hiç kandırmayalım hava kirliliği konusunda oldukça üst sıralarda yer alan Konya’nın bu tür akciğerlere gerçekten ihtiyacı var. Bu güzel yatırımlarından dolayı Belediye Başkanlarımız Uğur İbrahim Altay, Mehmet Hançerli ve Fatma Toru’yu tebrik ediyorum.

Yazıda yer alan her iki konu da ki ORGANİZE harika.

Evet, güzellikleri övmek takdir etmek ne kadar asli görevimiz ise olumsuzlukları da dile getirmek ve öz eleştiri de bulunmak o kadar hakkımız diye düşünüyor ve hepinize saygılar sunuyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar