Ahırlı 15 Temmuz'u unutmadı

Ülkemizi kana bulayan FETÖ terör örgütünün hain kalkışmasının birinci yıldönümü Ahırlı İlçesi'nde de düzenlenen etkinlikler ile bir kez daha hüzünle anıldı. Ahırlı İlçesi Merkez Mahallesi Muhtarı Sadettin Oflaz, Kıbrıs Gazimiz Mehmet Bütün ve tüm Merkez Mahalle sakinlerinin katkıları ile düzenlenen etkinliklerde İlçe Merkezi ve diğer İllerde yaşayan yüzlerce yöre sakini hain kalkışmanın birinci yıl dönümünde tek yürek olarak güzel bir birliktelik mesajı verdi.

 

Önceki gün akşam saatlerinde başlayan etkinliklerin ilk bölümüne Ahırlı İlçe Kaymakamı Yasin Akgül, Ahırlı İlçe Belediye Başkanı İsa Akgül, Ahırlı İlçesi mahalle muhtarları, mahalle sakinleri, Konya ve diğer illerden gelen çok sayıda vatandaş katıldı. Mahalle Muhtarı Sadettin Oflaz, Ahırlı'da böylesine anlamlı bir etkinlik düzenlemekten gurur duyduklarını ifade ederken, "Ülkemizi kana bulayan 15 Temmuz olaylarını millet olarak unutmamız mümkün değil.

Böylesine anlamlı bir günün yıldönümü nedeniyle Ahırlı İlçe Kaymaklığımız ve Belediye Başkanlığımız tarafından Akkise mahallemizde bir etkinlik düzenledi. Bizlerde Ahırlı Merkez Mahalle sakinleri olarak kendi imkanlarımız ile program yapmak için kolları sıvadık. Ve Allah'ın izni ile ilk kez kendi imkanlarımız ile düzenlenen bir etkinliği başarı ile tamamladık. Ben bir kez daha 15 Temmuz'da ülkemizin birliği uğruna bedenlerini tankların önüne siper eden kahramanlarımızı minnet ile ve bu yolda canlarını veren şehitlerimizi rahmet ve dua  ile anıyorum.  Ayrıca bizlere bu konuda destek olan herkese çok teşekkür ederim" dedi.

 

Programın açılış konuşmasını ise ilçe sakinlerinden Avukat Süleyman Özalp yaptı. Özalp, konuşmasında ülke olarak birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyulan bir dönemde Ahırlı İlçesi'nin tek vücut olmasının çok güzel bir tablo oluşturduğuna dikkat çekerek 15 Temmuz'u anlatan ifadeler ile konuşmasını tamamladı.

 

Konuşmaların ardından tüm davetliler ilk olarak Kuran-ı Kerim Tilavetinin ardından hazırlanan akşam yemeğinde bir araya geldi. Etkinlikler daha sonra havai fişek gösterisi, Mevlüt programı, şiir ve 15 Temmuz türkülerinin dinletisi ve yüzlerce aracın oluşturduğu ve Ahırlı'nın diğer mahallelerini kapsayan konvoy ile sona erdi. Programın sona ermesinden sonra Ahırlılı gençlerde gecenin ilerleyen saatlerine kadar Demokrasi Nöbetine devam etti.

Önceki ve Sonraki Yazılar