Mustafa Ekmekcioğlu

Mustafa Ekmekcioğlu

Ülkeme zarar verene yazıklar olsun

Şehitlerin kanı ile sulanmış, her karış toprağında binlerce şehidimin kanı bulunan bu mübarek vatan topraklarına ihanet edecek kadar küçülen ve alçaklaşanlara birkaç çift sözüm var. Birileri ülkemin varlığına, bağımsızlığına ve güvenliğine zarar verecek şeyler yaparken ben susup duramam.

 

Ülke içerisinde desteğini kaybeden ama ülke dışındaki belli odaklara ülkemi şikayet edecek kadar alçalanlara diyorum ki,  Yok öyle bir dünya arkadaş. Biz kefensiz topraklar altında yatan şehitlerimizin kanıyla sulanmış topraklarda yaşıyoruz. Öyle kolay mücadeleler vermedik topraklarımız da.

 

Dışarıda suçlu hain aramaya gerek yok ki, çanak tutan çok. Hiç mi utanmazsın be arkadaş bastığın topraktan, yediğin ekmekten, e be kafir, hiç mi korkmazsın Allah dan. Hiç mi yüreğin sızlamaz Yaradan dan.

 

Yazıklar olsun ülkemin en küçük toprağına zarar veren insanlara, yazıklar olsun ülkemin istikrarını bozana, yazıklar olsun tüyü bitmemiş yetimimin hakkını yiyene. Cumhurbaşkanım  boşuna söylemedi, bizler kefenlerimizle çıktık bu yola diye İlk başta anlam verememiştim neden söyledi bu sözü diye, şimdi gerçekten manasını ne yazık ki kavramış durumdayım.

 

 

 Nedir bu nefret içinizde ki. Ben inanmıyorum artık aynı bayrak aynı toprak diye avaz avaz çığırtkanlık yapanlara. Hangi ülke de görülmüş Cumhurbaşkanını  yabancı gazetecilere kötüleyeni, Müslümanı  hristiyana şikayet edeni. Hangi mezhep kaldırır merak ediyorum.

 

Sosyal ağ denilip asparagas devlet büyükleri ile ilgili haberler yayılacak, sonra aman özgürlüğümüz gitti diye feryat edilecek. Kardeşim ülkenin Cumhurbaşkanını  sevmeye bilirsin, öyle bir zorunluluğun yok. Ama eğer ki Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım diyorsan, saygı duymak zorundasın. Kardeşliğimize, birlik ve beraberliğimize saygılı olmak zorundasın. Bu vatanın ve milletin bölünmeyeceğini çok iyi bilmeli ve ona göre davranmalısın.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.