Mustafa Ekmekcioğlu

Mustafa Ekmekcioğlu

Sonuna kadar destekliyorum

15 Temmuz  askeri darbe kalkışmasının ardından  FETÖ ihanet şebekesinin üzerine büyük bir kararlılıkla gidilirken, bu seferde IŞID ve PKK terör örgütleri eylemler yapmaya başladı. Son olarak Gaziantep’te düğün yerine canlı bombanın eylem yapması bardağı taşıran damla oldu.

 

Çünkü terör örgütleri PKK ve IŞID haince, kalleşce ve acımasızca eylemlere imza atmaya başladılar. Türkiye kendi vatandaşlarının can güvenliğini ve huzurunu sağlamak adına Suriye topraklarına girdi. Ülkemiz sınırları içerisindeki vatandaşlarının huzurunu sağlamak adına böyle bir operasyon yapıldı.

 

Günden güne artan hain terör eylemleri vatandaşlarımızın canını çok yakmaya başlamıştı.

Çok sayıda şehit verdik bu terör belasına. PKK’nın saldırıları derken bu kez Gaziantep’te IŞİD’in canlı bombası başladı. İnsanlar artık gölgelerinden bile korkmaya başladılar.

 

Haliyle Türkiye artık Suriye konusunda biraz daha radikal bir adım attı. Komşu ülkeler ve bölge ülkeleri ile yapılan görüşmelerin ardından  Türkiye birlikleri Kuzey Suriye’ye, Cerablus’a girdiler. Açıkça söylemek gerekirse bana göre bu iş daha önce yapılmalıydı. Yani Türkiye hem Irak hem de Suriye konusunda güçlü bir durumda yer almak istiyorsa çoktan bu iki ülkenin sınırlarına girip, Türkiye’ye herhangi bir saldırı olma durumuna karşılık tampon bölge oluşturmalıydı.

 

Zira Türkiye’nin güvenliğini tehdit eden PKK Irak’ın kuzeyinde, IŞİD de Suriye’nin kuzeyinde konuşlanmıştı. Türkiye’nin güney sınırı boyunca kürt tampon bölgesi kurmak isteyenlere karşı bu operasyon çok gerekliydi. Sınır güvenliği ve sınırdan geçişleri önlemek adına burada güvenli bir bölge oluşturmak elzemdi.

.

Türkiye, uzun zamandır farklı yapıların oyun alanına dönen Suriye’de kendi gücünü gösterme yolunda önemli bir hamlede bulundu. Sınırda bir Kürt koridoru oluşması ve IŞİD tehdidi sonucunda bölgedeki Arap dünyasıyla bağının kopması riskini de bertaraf etmiş oldu. Bu operasyonla Arap dünyasına çıkış kapısını yeniden kontrol altına aldı. Kuzey Suriye’ye yapılan operasyonu sonuna kadar destekliyorum.

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.