Mustafa Ekmekcioğlu

Mustafa Ekmekcioğlu

S.Ü.’ye hayırlı olsun

S.Ü.’ye hayırlı olsun

Konya’mızın ilk göz ağrısı olan, 42 yıldır vatan ve millet aşkı ile dolu öğrenciler yetiştiren Selçuk Üniversitesi yeni eğitim yılına “merhaba” dedi. Ülkemizin en büyük ve köklü üniversitesi arasında olan Selçuk Üniversitesi’nin yeni eğitim yılını kutlarım.

 

Başarı kolay elde edilmez. Ama daha da önemlisi yakalanan başarıyı daha ileriye götürmektir. Rektör Prof. Dr. Mustafa Şahin hocamda göreve başladığı andan bu yana Selçuk Üniversitesi flamasını daha da ileriye götürmek için ekibiyle birlikte yoğun mesai harcamaktadır.

 

Üç ayrı yerleşkede yaklaşık 97 bin öğrencinin eğitim gördüğü Selçuk Üniversitesi, artık öğrenci tercihlerinde ön sıralarda yer alan üniversitelerden biri olmuştur.Gerek akademik ve gerekse de sosyal faaliyetleri ile uluslar arası bir üne kavuşan Selçuk Üniversitesi, aynı zamanda Konya’nın da markalarından biri olmuştur.

 

Bugün ülkemizin önemli ve kilit görevlerinde mutlaka bir Selçuk Üniversitesi mezunu görmemiz normal karşılanmaktadır. Öğrenciler için her türlü kolaylığın ve yardımlaşmanın adımlarının atıldığı bu üniversite gençlerin hayali olmaya devam edecektir.

 

Adeta büyük bir şehir nüfusuna sahip olan Selçuk Üniversitesi’ni yönetmek ve başarısını yukarı çıkarmak hiçte kolay bir şey değildir. 2 bin 700 akademisyen ve 2 bin 500 çalışanı idare etmek daha da zordur.

 

Hem okul idaresine sahip çıkacaksın ve hem de uluslar arası başarılarda söz sahibi olacaksın bu daha da zordur. Ancak Rektör Mustafa Şahin hocam göreve başladığı günden bu yana yaptığı çalışmalar ve gösterdiği dirayetle hepimizin takdirini kazanmıştır.

 

 

Sadece ülkemizden değil yabancı ülkelerde bulunan öğrencilerinde tercih ettiği Selçuk Üniversitesi’nde yaklaşık 2 bin 500 yabancı uyruklu öğrencinin eğitim görmesi bunun açık bir kanıtıdır. Ülkeler arası diyaloğa ve insanların din, dil ve ırk ayrımı gözetmeden kaynaşmasını sağlayan  üniversite yönetimi, sosyal ve kültürel alanlarda da önemli başarılara imza atmaktadır.

 

Konya’mızın gururu ve markası haline gelen Selçuk Üniversitesi’nin yeni eğitim yılını tebrik ederim. Başta Rektör Prof. Dr. Mustafa Şahin olmak üzere rektör yardımcılarına, akademisyenlere, öğrencilere ve Konya’mıza hayırlı olmasını dilerim.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Mustafa Ekmekcioğlu Arşivi
SON YAZILAR